23:23

Dom z ogrodem tanio sprzedam. Komisarz Serge Olovski

 

Dom z ogrodem tanio sprzedam

Uroczy starszy pan, którego nie da się nie lubić. Bohater to emerytowany komisarz, który jak się okazuje, nawet na emeryturze nie nudzi. Choć początek mnie usypiał, to w pewnym momencie, zorientowałam się, że historia śledztwa mnie wciągnęła. Tu też muszę nadmienić, że druga historia o świątecznych przygodach, była dla mnie lepsza od domu z ogrodem.

Życie sąsiadów i ich sekrety to ciekawy temat na nie jeden hit kinowy, a nasz bohater to specjalista od odkrywania tych tajemnic, nawet tych mrocznych, ale spokojnie, wraz ze swoją partnerką sąsiadką, robi to tak profesjonalnie, że w sumie samo wychodzi wszystko na jaw.

Bardzo ciekawym wątkiem jest tu współpraca sąsiedzka, niby nic nikt nie wie, ale z czasem każdy coś dorzuci od siebie, no po prostu życie. Różnorodność charakterów postaci ubarwia całość. Dziwne morderstwa są bardzo zagadkowe, finał zaskakuje. Tytuły opowiadań, bardzo skrupulatnie podpowiadają morał opowieści, niestety trzeba to przeczytać, by zrozumieć wątek :-)

Książka idealna na wyjście z domu umili czas w poczekalni, komunikacji, czy w parku. Wszędzie gdzie lubicie czytać. Opowiadania wciągają jak najlepszy serial i czekam na kolejne przygody.

Opis:

Dwa śledztwa komisarza Olovskiego

Nad brzegiem rzeki Ourcq znaleziono ciało zamordowanego pracownika miejscowego biura notarialnego. Do śledztwa włącza się emerytowany komisarz Serge Olovski. W poszukiwaniu mordercy natyka się na Ewę Wolny. Co wyniknie z ich współpracy?

Olovski z nudów podgląda swoją wiekową sąsiadkę Genevieve Hibou. Kiedy w wypadku samochodowym ginie syn starszej pani, komisarz odkrywa mroczną przeszłość kobiety. Czy doprowadzi ona go do wyjaśnienia podejrzanej śmierci?

Książka ta otwiera cykl kryminalnych opowieści Elizy Veinard o mrocznych tajemnicach sennego pikardyjskiego miasteczka i nieco melancholijnym komisarzu Olovskim, któremu nie dane jest odpocząć na emeryturze.


  
Info:
 Autor: Eliza Veinard
Tytuł: ,,Dom z ogrodem tanio sprzedam" 
,,Świąteczne porządki Genevieve Hibou"
Wydawnictwo: Oficynka
Premiera: 2020
Okładka: Miękka
Wymiary: 121x194
Stron: 230

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger