09:26

Pamiętnik szeptuchy


Pamiętnik szeptuchy

Moja ulubiona autorka Dorota Gąsiorowska, znowu zauroczyła mnie nową powieścią, tym razem ,,Pamiętnik szeptuchy" rozpoczyna nową serię ,,Dni mocy" gdzie każdy tom będzie opowiadał o wyjątkowych datach w kalendarzu słowiańskim.
Czytając tę powieść, można się wciągnąć w magię przyrody, ziół, kwiatów i miłości. Niestety też jest nadgorliwość rodzicielki i jej ciemne tajemnice, które nic dobrego nie wróżą. Pani Dorota uwielbia zabierać swojego czytelnika w podróże, wyjątkowy sposób przekazuję w słowie pisanym atmosferę miejsc, opis otoczenia jest tak specyficzny, że można wyczuć zapach i smak. Podróż do Wilna i do urokliwej księgarni, no trudno oderwać się od książki, gdy jest się książko-maniakiem. Normalnie czułam zapach tych książek i te regały pełnych książek.
W powieści poznajemy kulisy pracy jako modelki, nasza bohaterka od dziecka tym się zajmuję, a raczej chore ambicje matki wybrały zawód dla dziewczyny. Specyfika zawodu, pozwalają bohaterce na światowe podróże, no ale podróż do miejsca, gdzie zasięg nowoczesnej technologi ginie, odmienia losy naszej Nataszy, jak potoczą się dalsze losy?Opis:
Chropowata niebieska okładka, ledwie widoczny rysunek jaskółki i jedno słowo: Milda.

Natasza nie ma pojęcia, dlaczego siwa zielarka Salma podarowała jej ten stary pamiętnik. Wręczając go, szeptucha powiedziała tylko: „Kiedy nadejdzie właściwy czas, zrozumiesz”.

Natasza nie planowała tej podróży. Chciała jedynie na moment wyrwać się ze stolicy, zapomnieć o toksycznej pracy i apodyktycznej matce. Ale od zagadkowego spotkania w leśnej chacie na Podlasiu dziewczyna widzi, że w jej życiu więcej jest pytań niż odpowiedzi.

Czy szeptucha rzeczywiście zna ją lepiej niż ktokolwiek inny? I skąd bierze się ta szczególna nić porozumienia łącząca Nataszę z poznanym przypadkiem Joachimem? Czy Aleks, który od początku wydawał jej się kimś wyjątkowym, pozwoli jej wytłumaczyć dwuznaczną scenę, jakiej był świadkiem?

Tymczasem zbliża się święto przesilenia. W tym pełnym magii dniu, gdy nad wodami palą się ogniska, wszystko może się wydarzyć…


Info:

Tytuł: Pamiętnik szeptuchy
Autor: Dorota Gąsiorowska
Wydawnictwo: Znak
Stron: 520
Data wydania: 06. 2020
Literatura piękna, obyczajowa, romans

3 komentarze:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger