09:38

Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc


Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Śląsk średnio komponuje się z miejsce romantycznej akcji, ale jak widać, miłość nie wybiera tylko urokliwych metropolii, miłość znajdziesz nawet tam, gdzie diabeł mówi dobranoc.
Powieść nie przez przypadek dedykowana rodzicom w podziękowanie za wychowanie w środowisku górniczych tradycji i rodzinnych wartości. To właśnie odróżnia tę od wielu innych miłosnych historii. Wątek romantycznej miłości mocno osadzony w górniczym Rybniku. Przebojowa businesswomen z warszawy styka się tradycyjną, choć nie zupełnie scaloną śląską familią. Trochę gwary, przystojny górnik, śląska kuchnia, a przede wszystkim silne więzi rodzinne i społeczne, kontra pęd do kariery, powierzchowne związki, zdrowy styl życia. Z tego rodzą się oczywiście zabawne sytuacje. Jednak to, co w życiu  najważniejsze, to miłość oparta na wzajemnym zaufaniu, poświęceniu dla rodziny.
Książkę czyta się z dużą przyjemnością, ciekawością, a nawet ze wzruszeniem (motyw wypadku w kopalni). Warto przeczytać!
Opis:
Daria to kobieta sukcesu. Ma narzeczonego, apartament w stolicy, świetną posadę i dobrego szefa. Szefa, który wysyła ją na półroczną delegację na Śląsk. Jakże wielkie okazuje się zdziwienie kobiety, kiedy na ulicy, na której ma się zameldować, zamiast hotelu odnajduje domek starszej pani. I tak oto wprost z metropolii ląduje na obrzeżach miasta, w niedalekim sąsiedztwie kopalń. A to dopiero początek niespodzianek.

Daria, sceptycznie nastawiona do nowego środowiska, jednak nie traci animuszu. Kiedy poznaje Artura, okazuje się, że trafiła kosa na kamień. Przystojny górnik nie zamierza kłaniać się przed przebojową warszawianką i na każdym kroku uciera jej nosa. Kierowani stereotypami zaczynają prowadzić ze sobą niepisaną grę…

Info:

Autor: Weronika Tomala
Tytuł: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc
Wydawnictwo: Zysk i S-SKA
Stron: 312
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Data wydania: 02.2020

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger