19:40

Pocztówki z Amsterdamu.


Pocztówki

Książka praktyczna, trzy w jednym. Powieść, słownik języka Holenderskiego, jak i przewodnik po Holandii. Idealna książka dla tych co chcą się wczuć klimat kraju tulipanów.
Ale nie tylko odczujemy klimat Amsterdamu, akcja większością dzieje się na Pojezierzu Pomorskim w Drawnie. Jak dla mnie też odległa kraina, a raczej w moim
przypadku prędzej tam dojadę niż do Holandii.
Książka powyższa jest kontynuacją " Do jutra w Amsterdamie" niestety ja nie miałam przyjemności czytać pierwszej części, ale to nie przeszkadza w odbiorze. Powieść czyta się lekko i zrozumiale. Autorka wspomina swój pobyt w Amsterdamie, oraz wyraża swoje zdanie o zmianach jakie zaszły w mieście rodzinnym do którego wróciła. W powieści jest również wątek o oszustwie pośrednictwa pracy, jedna z bohaterek daje się nabrać na naciągacza, jest to dobry przykład by przestrzec przed takimi pochopnymi decyzjami.
 Tajemnicze pocztówki z Amsterdamu, to tylko jedna z wielu przygód bohaterki. Między czasie w redakcji w której pracuje, robi się bardzo gorąco. Dodatkowo odkrywane są tajemnice rodzinne, wyjaśniają przykre sytuacje z przeszłości. Nie  brakuje też szczypty humoru, której dostarcza nam przyjaciółka Gośka, to jest dopiero element.
Jak się historia zakończy? czy nasza Agnieszka będzie żyć w szczęściu, zdrowiu i bogactwie?

 Opis:
"... Kiedy kończy się miłość, która miała być na zawsze, Agnieszka szuka schronienia w ciepłym i bezpiecznym rodzinnym domu. Powoli stara się oswoić rzeczywistość w Drawnie, sennym miasteczku na Pojezierzu Pomorskim.
Wraca do pracy w redakcji miejscowej gazety, odnawia stare przyjaźnie i na nowo odkrywa miejsca z przeszłości.
Sielankowy spokój małej miejscowości nad pięknym jeziorem Zgubie okazuje się jednak pozorny. Agnieszka przez przypadek odkrywa skrzętnie skrywaną tajemnicę jednego z miejscowych prominentów. W tropieniu afery pomaga jej Johan, Holender o polskich korzeniach, romantyczny właściciel ukrytej wśród pomorskich lasów i jezior Wyspy Czarnego Łabędzia.   Czy Agnieszka odnajdzie szczęście w Polsce? Czy będzie umiała zapomnieć o Holandii? I kto jest nadawcą tajemniczych pocztówek z Amsterdamu, które przypominają jej o najpiękniejszych chwilach w mieście tysiąca mostów i kanałów?..."


Pocztówki z Amsterdamu
Info:
  • Format: 13,5 x 21,5 cm
  • Liczba stron: 400
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Data premiery: 14.11.2018
  • Autor: Agnieszka Zakrzewska
  • Wydawnictwo: Edipresse książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger