15:55

Furia Wikingów. Tom 1


Furia wikingów

Uwielbiam oglądać filmy o Wikingach, teraz też lubię czytać o nich, choć nie ukrywam, to mocna jak dla kobiety lektura, ale pierwiastek kobiecy tam jest i to trzymało mnie przy świadomości, bo tak to krew i części ciała latają tam nie miłosierdzie.
Całym życiem i obietnicą nieśmiertelności dla tych wojowników jest Vahalli, czyli w przetłumaczeniu na chrześcijański język, to takie niebo. Lecz tu do Vahalli mogą dostać się polegli w chwale na polu bitwy, to taka brama do wieczności, tylko po to, by tam po śmierci robić to samo, co za życia. Jak dla mnie totalna obsesja, w końcu każdy kiedyś, chce sobie odpocząć a oni nawet po śmierci, chcą walczyć...
Podoba mi się fakt, że powieść oparta jest na prawdziwych historycznych zdarzeniach, są tu prawdziwe, jak i fikcyjne postacie i choć chronologia też jest celowo przestawiona, to po prostu ma być powieść inna, taka ubarwiona.

Pierwiastek kobiecy w tej książce często jest obecny, w końcu po bitwie należy się jadło i kobieta, różnie to bywa tam, raczej nie spodziewajcie się romantyczności, choć księżniczka Amira intrygująca dziewczyna, być może ruszy serce pewnego wojownika, pytanie tylko, czy na tyle skutecznie, że ją nie zasztyletuje jak poprzednie kobiety, które miały okazję go zobaczyć w nie komfortowej sytuacji? Tego nie dowiemy się z tego tomu, dla tego niecierpliwością czekam na drugi tom.
Lekturę (od 100 strony) w zasadzie to przesłuchałam jako audiobook, czytając, drażnił mnie narrator, ale już słuchając tego, tak nie odczułam, więc losy bohaterów mnie bardzo w ciągły.
 


Opis:
Wikingowie – gniewni wojownicy z surowej Północy przybyli, by palić, grabić i gwałcić, ale przede wszystkim, żeby okryć się wiekopomną chwałą zdobywców i zapewnić sobie miejsce w Valhalli.
Chcą odkrywać nowe tereny, nowe przestrzenie pod łupieżcze wyprawy. Ich przywódca Ragnar, którego oczy kierują się na Zachód, zrobi wszystko, aby wypełnić przepowiednię dotyczącą jego samego oraz jednego z synów.
O rosnącą sławę władcy z Północy staje się zazdrosny sam Karol Wielki. Pragnie go pokonać i ostatecznie utrwalić swój przydomek i hegemonię.
Jeden z synów Ragnara, Ivar, pozostawia na nowych ziemiach krwawe ślady. Chce zasiać strach w sercach ich mieszkańców, którzy mają drżeć na samą myśl o wojownikach z Północy
Info:
Autor: Daniel Komorowski
Tytuł: Furia Wikingów
Stron: 480
Okładka: Miękka zakładkami
Data wydania: 02.2020
Wydawnictwo: Replika
Gatunek: Powieść historyczna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger