20:15

Zdrowe oczy.


Zdrowe oczy

 Wzrok jest jednym z najważniejszych naszych zmysłów, dzięki niemu mamy nieograniczone możliwości spostrzegania świata otaczającego nas. Dla mnie jako książkoholika to podstawa, by prowadzić codzienny tryb higieniczny wzroku. Na dzisiejszy dzień, mam bardzo dobry wzrok, nie muszę nosić okularów, ale są takie dni, gdy przeginam z czytaniem, czy przed
monitorem i wtedy muszę, pomóż naturze.
Co więcej, w domu mam dwóch nosicieli okularów, ich najczęściej trzeba wspomagać w higienie oka. Mam też maratończyka filmowego, który wpadając w tryb oglądania, potrafi odejść od telewizora z czerwonymi oczami. 
Co w takich momentach robimy? Przede wszystkim dieta wspomagająca wzrok bogata w witaminę A, E, C, kwas omega-3 czy luteinę. Częste odwracanie uwagi od punktu, na którym jesteśmy skupieni, najlepiej sprawdza się, gdy od czasu do czasu popatrzy się w dal, zwłaszcza w kolor zielony. Podstawa dobrego wzroku to również wysypianie się, to również idealna regeneracja. 
Ostre promienia słońca też szkodzą, podobnie jak na skórę. Podstawa jest, by mieć dobre okulary przeciwsłoneczne, blokując całkowicie przed promieniowaniem. 
Krople do oczów, to też must have w domowej apteczce. Gdy masz zaczerwienione, uczucie zmęczenia, czy suche. W mojej domowej apteczce ostatnio testuję krople Dexoftyal, choć bardziej bym przypisała test mojemu mężowi. On mając pracę w terenie, po całym dniu w trasie, oczy ma bardzo zmęczone i często to on potrzebuje dodatkowego wsparcia w ochronie wzroku. Ja mogę oderwać wzrok od monitora, czy książki, ale on już nie może na taki komfort sobie pozwolić. 

A jak wy dbacie o wzrok? Czy w ogóle zwracacie uwagę na higienę oka i profilaktykę? 


Jak dbać o wzrok


Dexoftyal MD

Infromacje o produkcie

Dexoftyal MD to jałowe, lepkie, przejrzyste, nawilżające i odżywcze krople do oczu oparte na prowitaminie B5.
Wspomagają i wspierają procesy regeneracyjne rogówki oka, a dzięki właściwościom mukoadhezyjnym składnika HydraFlex zachowują film łzowy na powierzchni oka oraz zapewniają jej odpowiednią ochronę.


Przeznaczenie produktu

 • w nawilżaniu i regeneracji oczu
 • w przypadku podrażnienia i pieczenia oczu oraz uczucia zmęczenia wywołanego przez czynniki, takie jak: noszenie soczewek kontaktowych, długotrwałe patrzenie na ekran bądź długotrwałe prowadzenie pojazdów oraz klimatyzacja, wiatr, zanieczyszczenie powietrza, woda w basenie itp.
Więcej informacji:
na stronie producenta: verco.com.pl

8 komentarzy:

 1. Ja niestety dbam zbyt mało, a muszę zaczac, bo przez komputer oczy naprawdę dostają..

  OdpowiedzUsuń
 2. akurat miałam spore problemy z oczami, więc teraz chcę trochę o nie zadbać :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdarza mi się korzystać z takich kropli - szczególnie, gdy dużo czasu spędzam przed komputerem lub zaczytam się w jakiejś książce...;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger