11:48

Drogi święty Mikołaju
Ileż osób planuje sobie święta w błogiej ciszy, rodzinnie i takie tam. Niestety życie potrafi być przewrotne i bohaterowie tej powieści są przykładem, że nie ma co planować sobie, a zwłaszcza innym.

Świąteczne klimaty wprowadzają nas już w nastrój. Życiowo, ale pomiędzy emocjami można się uśmiechnąć. Trzy pary, a raczej 2 i pół, ale w pewnym sensie przyjdzie moment, że wszyscy spotkają się przy jednym stole.

Odcienie kłamstw, romansu, zdrad, macierzyństwa oraz jak to wszystko ułożyć by było dobrze, by dostrzec światło bijący od gwiazdy na szczycie choinki. Przychodzi moment u bohaterów, że nic tylko z dziecięcą ufnością prosić o prezent od losu, od Mikołaja, pod choinkę o jakiś dobry cud.

Pytanie tylko, czy Mikołaj spełnia życzenia dorosłych?

Książkę czyta się przyjemnie, choć nie wiem czemu, scenariusz układa mi się jak w polskiej telenoweli, a nie przepadam za takimi, aczkolwiek właśnie o to chodzi, by przyciągnąć widza. I tu właśnie autorką udało się osiągnąć, ciężko oderwać się od czytania.Opis:
To historia o tym, co najważniejsze. O tym, co jest w każdym z nas, czasem ukryte, czasem zapomniane. O miłości, przebaczaniu, zrozumieniu i tolerancji. O tym, że święta mogą się udać, pod warunkiem, że pozwolimy sobie na szczerość.

Co wywołuje prawdziwego, dickensowskiego ducha świąt? Kolejna pościel z Mikołajem? Kolorowe bombki na choince? Pierniczki w puszce?

To nieprawda, że święta Bożego Narodzenia dla każdego pachną miłością, szczęściem, pierniczkiem i spełnieniem marzeń. To najbardziej ponury okres w życiu niektórych ludzi. Samotnej matki z kredytem na głowie oraz zbuntowanym dwunastolatkiem albo kobiety, która próbuje za wszelką cenę zdobyć żonatego mężczyznę. I wreszcie pary, nie potrafiącej odnaleźć miłości w świecie, w którym na pierwszym miejscu stawia się konsumpcjonizm.

Czy te Święta można jeszcze uratować? Odnaleźć w nich magię i wszystko to, co za czym każdy z nas tęskni?Info:
Tytuł: Drogi święty Mikołaju
Autor: Natasza Socha, Magda Mazur
Stron: 300
Okładka: miękka z zakładkami
Data wydania: Październik 2019
Gatunek: Literatura piękna, romans
Wydawnictwo: Edipresse


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger