21:12

Przed końcem zimyOptymistyczna powieść, rzec można by nawet, że na emeryturze nie można się nudzić. Czy na starość można się nudzić we własnym towarzystwie? Po tylu latach, gdy się już niczego nie spodziewasz od siebie i od partnera, nagle bam, ciebie oświeca, że można żyć inaczej?
Przejmująca powieść o miłość, ale czy już to nie jest miłość z przyzwyczajenia? Ona i on znają się tak dobrze, że znają każdy ruch swój do przodu, każdy gest jest już do przewidzenia, każda
myśl. Małżeństwo postanawia wybrać się na wczasy do Holandii, Amsterdam okazuje się idealnym miastem na melancholijną podróż. Wspaniale opisany krajobraz, idealny przewodnik po mieście, ciekawa kultura, aż zachłystałam się tą podróżą.
Jeśli czytelnik spodziewa się super akcji, to tu może się rozczarować, powieść jest nudna jak z punktu obserwatora, który przygląda się starszemu małżeństwu, siedzących na ławce w parku, jest między nimi cisza i odstęp, totalnie brak bodźców zewnętrznych. To tylko pozory, w sercu tych emerytów kłębi się całe mnóstwo emocji.
Pytanie dość retoryczne, czy czytelnik chce poznać problemy emocjonalne starszego pokolenia? Czy zmierzysz się z własną przyszłością?

Opis:
 "Gerry i Stella, starsze małżeństwo z Glasgow, przybywa do Amsterdamu na kilkudniowe wczasy. Atmosfera jest jednak daleka od sielskiej: trwa zima, znad Morza Północnego wieje lodowaty wicher i w życiu bohaterów temperatura również ciąży ku zeru. Gerry znieczula nudę swojej emerytury alkoholem, a Stella przestaje widzieć sens w podtrzymywaniu pozorów miłości. Czy wędrując nad malowniczymi kanałami i przesiadując w amsterdamskich pubach tych dwoje dojdzie do wniosku, że krótka zimowa przerwa oznacza tak naprawdę koniec ich małżeństwa?"
Info:
  •  Autor: Bernard MacLaverty
  • Tytuł: ,,Przed koncem zimy"
  • Data premiery: 2019-02-27
  • Format: 135 x 210 mm
  • Tłumacz: Jarek Westermark
  • Oprawa: twarda
  • Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger