19:40

Żyj lepiej, kochaj mądrzej


żyj lepiej, kochaj mądrzej

 Książka po którą będziesz często sięgał. Przyda się nie tylko pod koniec roku, do motywacji by wprowadzić zmiany w swoim życiu, oraz zacząć rok z nowym "ja".
Bardzo dobra do zrozumienia zachowań między ludzkich, do zrozumienia błędów jakie wykonujemy na co dzień. Może nie wszystkie tematy was zainteresują teraz, ale w życiu różne sytuację się zdarzają i nie raz po nią sięgniecie, zwłaszcza że
książkę nie trzeba czytać od początku do końca, w każdym momencie można otworzyć na wybranym dziale.
Jako rodzic, pierwsze tematy przeczytałam dotyczące spraw dzieci. Mając ich troję, otarłam się już o kilka problemów. Chociażby rozdział "Dręczyciele i ofiary" i stadium przypadków w szkole. Toksyczne relacje, agresja, kłamstwa i hejt które budują mur nienawiści.
Bardzo pouczającym tematem jest "Wychowanie dzieci i perspektywa postrzegania czasu" mając nastolatków w domu, już mi gdzieś tam światełko miga o syndromie pustego gniazda. Stres związany z przyszłością dzieci...
Dążenie do szczęścia, co twoim zdaniem składa się na to? Czy otoczenie wokół ciebie ma wpływ na twoje szczęście? Czy ty jesteś odpowiedzialny na to, co wokół ciebie?

Odpowiedzmy sobie na te pytania, za pomocą tej książki.
Żyj lepiej, kochaj mądrzej!


Opis:
"... Wyobraź sobie, że możesz wyzwolić się od całego zła, jakie spotkało cię w życiu. Masz możliwość zostawić za sobą toksyczne związki, tragiczne sytuacje, lęk przed utratą partnera i złamanym sercem czy ból fizyczny, psychiczny i emocjonalny? Co robisz?
Zastanów się, jak by to było, poczuć się naprawdę szczęśliwym i odnaleźć sens życia; uwolnić się od destrukcyjnych schematów myślenia i reakcji, które prowadzą do negatywnych doświadczeń, oraz od toksycznych ludzi i sytuacji, które cię ograniczają? Jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby okazało się, że od lat patrzysz w złym kierunku – wracasz do przykrych doznań z przeszłości, zamiast spojrzeć przed siebie, na przyszłość pełną bezkresnej nadziei?
A co, jeśli rozwiązaniem jest coś tak prostego jak zmiana nastawienia? Może wystarczy uświadomić sobie, w jaki sposób traktujesz czas – jak postrzegasz przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Czy nie chcesz wywołać pozytywnych zmian w każdym aspekcie swojego życia – począwszy od relacji intymnych i kontaktów z rodziną, współpracownikami, kolegami ze szkoły i przyjaciółmi? Czy to wszystko może się wydarzyć, jeśli po prostu zaczniesz inaczej patrzeć na swój świat?
Kluczowe pytanie: czy wiedząc, jak to zrobić i mając taką możliwość, skorzystasz z nadarzającej się okazji? Jeśli odpowiesz twierdząco, to jesteśmy w domu; masz przed sobą właściwą książkę i możemy brać się do pracy!..."

Perspektywa czasu

Plus czy minus

Jak dziecko uczy sie kłamać

szczęście i życie

efekt widza

Info: 
Wydanie: 1, 2018  
Autor: Philip Zimbardo, Rosemary Sword 
Tłumacz: Olga Siara 
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN 
Typ oprawy: miękka 
Data premiery: 05.2018

1 komentarz:

  1. Jakoś słabo mi wchodzą wszelkie poradniki życiowe. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger