12:15

Paryska żona


Paryska żona

Oj dobra, mówię wam warto sięgnąć po tą pozycję. Kolejna powieść która szybko nie ulotni się z podświadomości ;-) Dodatkowo czytając cały czas zastanawiałam się czemu żadnej lektury w czasach szkolnych nie przeczytałam autorstwa Hemingwaya? Nie ważne, mam teraz duże natchnienie by
nadrobić literaturę. 
W sumie nigdy nie przyglądałam się bliżej postaci jakiej był Ernest, ale czytając dowiaduje się że miał bujne życie, oj bujne. Pomiędzy pisaniem szukał natchnienia, inspiracji do tworzenia. Przy tym bawiąc się, pijąc i bawiąc. Oczywiście nie ma lekko i zarabiać też trzeba i swoje smutne chwile też trzeba przeżyć, choć widząc jaki miał gest na końcu swej drogi to jego pierwsze małżeństwo było tym czymś co inspirowało go do pisania, życia.
Ale książka nie jest tylko o Erneście to książka poświęcona Hadley jego pierwszej żony. Wręcz bym to nazwała pamiętnikiem. Czytając nie raz śmiałam się i płakałam na przemian, denerwowałam się i złościłam. Bardzo emocjonalna lektura zresztą czym było by życie bez emocji? Problemy młodych małżeństw jak w każdym innym od tych fizycznych po duchowe. W tym by znaleźć jeszcze prawdziwe swoje odbicie, wśród znajomych, prestiżu  i w rodzinie.

Czy jesteś gotowa zostać taką Paryską żoną? Przeżyj to czytając ;-)

Opis: ze strony  http://www.znak.com.pl

"...Kiedy się spotkali, pachniał burbonem, mydłem, tytoniem i wilgotną bawełną. Ich fascynacja była natychmiastowa i obustronna. Kilka miesięcy później byli już małżeństwem. Ernest Hemingway i Hadley Richardson.Los rzucił ich do magicznego Paryża lat dwudziestych: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwała do białego rana. To tam, w atmosferze bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia”, rozkwitała ich miłość. Do chwili, gdy pojawiła się druga kobieta. Ale to właśnie o Richardson pod koniec życia i po kolejnych małżeństwach Hemingway powiedział, że „wolałby umrzeć, niż zakochać się w kimś innym niż Hadley”.
To jest jej historia.
Paryska żona, bestsellerowa powieść znakomitej pisarki Pauli McLain, to literacki hołd złożony Hadley Richardson, kobiecie o wyjątkowej osobowości i niezwykłym charakterze. Jej niezwykły głos prowadzi nas przez kręte uliczki Montparnasse’u i koleje dramatycznego związku z miłością jej życia, Ernestem Hemingwayem...."


między słowami

Info:

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 412
Wydawnictwo: Między słowami
Rok wydania: 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger