23:31

Nadzieje i marzenia


Nadzieje i marzenie

Powieść w której możesz się przenieść w czasie? powieść w której zainteresuje cię twoje przeznaczenie? Jakie są twoje nadzieje? jakie masz marzenia? To powieść która na pewno na chwilę cię
zatrzyma w biegu dnia dzisiejszego.
Główna bohaterka jest osobą która nie robi nic pochopnie. Wszystko musi przeczekać, przemilczeć. Tak było w przypadku miłość i listu a zwłaszcza w podjęciu decyzji co do wyjazdu. Jej oszczędność w podejmowaniu szybkich decyzji pozwoliła zrealizować plan jej wujka. Który wyznaczył ją do specjalnego zadania, dość dziwnie skomplikowanego. Magda stopniowa zagłębiała się w historię wujka, stopniowo krok po kroku odczytywała kolejne tajemnicze listy. Sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy czytelnik przeniósł się w przeszłość o ponad 150 lat do dworu który był opanowany przez złe moce. Właściciele zmuszenie byli przenieść się do starszego dworu, a tam tworzyła się historia, która przetrwała....Co znaczy strzępek materiału? wisiorek? stare fotografie? Do czego doprowadzą Magdę?


Opis: ze strony www.znak.com.pl
"...Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta.
Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.
Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?..."stary dwór

wrzesień

chybice

malownicze

Magdalena Kordel

INFO:
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 436
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2016

4 komentarze:

 1. Już od dłuższego czasu myślę o tej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. zaciekawiła mnie ta książka. Myślę,że jeżeli znajdę ją gdzieś w sklepie to zastanowię się nad kupnem :)
  Zapraszam również do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dwa rożne światy, które łączą się. Fajna powieść polecam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam, bardzo dobra powieść, ale zawiera zbyt wiele nawiązań historycznych. Troszkę zmęczyły mnie opisy dziadów, wypalania oczów itp. Wolałabym, żeby wątek historyczny trochę okrojono, a o Magdzie i jej kłopotach sercowych napisano nieco więcej. W końcu wybacza Michałowi, ale to dzieje się tak szybko i trochę bez składu i ładu.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger