13:00

Zbrodnia hrabiego Neville'a


zbrodnia hrabiego Neville a

Jeśli szukacie czegoś  co was wciągnie na dwie godziny, to lepiej nie mogliście trafić :-) Książka "Zbrodnia hrabiego Neville'a" doskonale zajęła mi czas w poczekalni do
specjalisty :-p
Przykuwa od pierwszej strony, lekka i zabawna oraz z pieprzykiem dramatu. Tajemnicza do ostatniej strony a szybkie niespodziewany koniec zaskoczy wszystkich. W opowieści znajdziemy piękne opisy dóbr jakie są zamki, bajkowe a zarazem straszne bez specjalnych wygód na dzisiejsze czasy. Dyplomacja i grzeczność pana hrabiego to taka sama część książki jak rozwiązanie zagadki kogo zabić. Książka  Amelie Nothomb rozkocha was w sobie na bank.
Krótko i treściwe grunt że do celu :-)

Opis: ze strony www.wydawnictwoliterackie.pl
"... Nastoletnia córka hrabiego Henri’ego Neville’a, crème de la crème arystokracji belgijskiej, o imieniu Sérieuse (Poważna), ucieka z domu. Hrabia odnajduje ją u wróżki. Ta oznajmia mu, że wkrótce, w czasie słynnego w całej okolicy garden-party Neville zabije jednego z zaproszonych gości. Ma to być ostatnie  przyjęcie w posiadłości hrabiego, gdyż ten bankrutuje. Nasz bohater nie zastanawia się jednak czy w związku z przepowiednią, odwołać garden-party. Sprawdza jedynie, kogo z zaproszonych gości szczególnie nie lubi. Tych osób jest 25… W podjęciu decyzji ojcu pomoże córka, która słyszała przepowiednię.
Czy na mające nastąpić morderstwo będzie miała wpływ dramatyczna przeszłość Neville’a? A może rozwiązanie tajemnicy czai się w mrocznych murach posiadłości hrabiego lub w jego małżeństwie? Kto straci życie podczas krwawego garden-party?..."

Amelie Nothomb

nie zabijaj


Info:
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Małgorzata Kozłowska
Oryginalny tytuł: Le crime du comte Neville
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 112

1 komentarz:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger