09:41

Gwiazdozbiór Marty Zaborowskiej


gwiazdozbiór

Jest to moja pierwsza przygoda z tą pisarką jak i z takim tematem książki. Ogólnie omijam szerokim łukiem książki typowe
dreszczowce, ale kiedyś ten pierwszy raz musiał być.
Zacznę od tego że tak na prawdę minęło kilka rozdziałów, zanim mnie pochłonęła powieść. Początki bywają ciężkie i rzadko spotykam książkę która mnie zje od pierwszej strony no ale do setnej strony z reguły zaczynam wyczuwać klimat i tak było w przypadku tej książki.
Czytając cały czas pamięcią odwoływałam się do polskich seriali, sprawę superowo wyobrażałam sobie w rękach ojca Mateusza. Chociaż to dziwne bo może z 2-3 odcinki w życiu widziałam.   Książka pisana lekkim językiem, dzięki temu zostaje szybko zrozumiana przez czytelnika. Nie zbyt zagmatwane sytuacje, wręcz nie do końca wyjaśnione można puścić wodze fantazji i samemu sobie dopowiedzieć historię.
Temat o krzywdzie dzieci jest tu dla mnie bolesny, ale patrząc z innej strony zobaczcie ile te dzieci walczyły by odmienić los swój i jak szybko życie odwraca się do nich plecami, smutne. Jak dla mnie książka ma drugie dno. Wciąż są dzieci w naszym otoczeniu zdolne ale sytuacja i otoczenie nie pozwala im rozwinąć skrzydła do dalszej walki. Często wygoda, brak zrozumienia czy nie normalne myślenie doprowadza do krzywdy tych dzieci.
Aż dziwne czemu ten nie poprawnie myślący morderca mógł być taki nie wyrozumiały, przecież jemu widocznie dał ktoś szanse na życie? 


Opis: ze strony www.czarnaowca.pl
"...Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa...."
Marta Zaborowska


Info:
Tytuł: Gwiazdozbiór 
Autor: Marta Zaborowska
Oprawa miękka
stron: 493


1 komentarz:

  1. Ciekawa propozycja, ja bardzo lubię dreszczowce :) Jednak częściej sięgam po zagranicznych autorów ;)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger