16:15

Zostawić ślad


Zostawić ślad

Ta książka pewnie by sobie jeszcze poleżała, gdyby nie to, że mam zwyczaju każdą rozpocząć, a później się okażę. Okazało się, że nazwisko z jednego z bohaterów jest mi bliskie (moje panieńskie) no i wiadomo, trzeba było pociągnąć tę historię do końca.
Początek mnie zaintrygował, a że czytało się przyjemnie, to i historia mnie wchłonęła. Pomysł bohaterki, by wyrwać się z codzienności i zacząć robić coś dla siebie, spodobała mi się, choć akurat w jej przypadku to było życiowe wykolejenie. Wiadomo, życie pisze swoje scenariusze.
Życie w małej społeczności jest jak życie w jednym domu, niby znasz wszystkim, codziennie się mijasz z nimi, a jednak są sytuację, że nie znasz ich od każdej strony.
Powieść czyta się przyjemnie, jeśli można tak nazwać thriller. Trzyma w napięciu, sceny opisane przerażają, otaczając wokół siebie powagę sytuacji. Powieść przybliża charakterystykę zawodu, jakim jest dziennikarstwo.


Opis:
Co może łączyć współwłaściciela piekarni, właścicielkę salonu piękności i dyrektora Muzeum Zabawek? Dziennikarka Paulina Gudejko przyjeżdża do cichej miejscowości Mor, w której wynajmuje dom, by zaszyć się po utracie pracy i napisać długo odwlekaną powieść. Jednak wkrótce dogania ją nowe dziennikarskie zadanie. Gudejko dołącza do (jednoosobowego) zespołu lokalnej gazety „Głos Mor” i relacjonuje postępy ze śledztwa, obejmującego zagadkowe morderstwa powtarzające się w okolicy. Czy Paulina Gudejko zdoła wykorzystać przymusowy urlop na napisanie powieści, czy poświęci się bez reszty „sprawie do opisania”? Kto stoi za serią tajemniczych zabójstw?
Info:

Tytuł: Zostawić ślad
Autor: Iwona Wilmowska
Okładka: miękka
stron: 288
Data wydania: Marzec 2020
Wydawnictwo: Axis mundi
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger