20:43

Berdo

Berdo

 Jak na debiut, to jestem miło zaskoczona, tak dopracowana, że można rzec, że to weteran literacki pisał. Dodatkowo już nie mogę sobie przypomnieć, kiedy ostatnio powieść doprowadziła mnie do wzruszenia się na ostatniej stronie? Jednym słowem dawno nie przeczytałam książki tak silnie emocjonalnej.

Mogłabym moją opinię skończyć na tym pierwszym wersie, po co się więcej rozpisywać? 
Muszę jeszcze się przyznać do jednego
, góry, choć mnie intrygują, to nie miałam w życiu za wiele okazji ich przejść, a książka pozwoliła mi bliżej zapoznać się z nimi, śledząc przebieg podróży Berdo i jego sześcioletniego syna na mapach Google. Teraz o niczym innym nie marzę jak wybrać się w ten rejon Polski. Kłusownictwo to bolesny temat wydaje mi się, że książka będzie prawdziwym horrorem dla osób wrażliwych na krzywdę zwierząt.
Ciemne interesy z ruskami, grube szychy i prostytutki, o dziwo z matczyną czułością. Każdy czytelnik znajdzie temat dla siebie w tej książce. 

Rodzicielstwo to główny temat, czytamy wszędzie o ojcostwie, ale uderzamy tu z ciężką rzeczywistością jak odpowiedzialność matki. Najbardziej dla mnie bolący temat i najbardziej mną wstrząsnął.


Opis:

 Historia, która poruszy każdego, kto kochał swojego ojca bez względu na jego błędy
Radek mieszka z ojcem w dzikich Bieszczadach. Dorasta wśród surowej przyrody, potrzebuje czułości, której Berdo nawet nie stara się mu dać. Chłopiec w ulubionym szkicowniku rysuje wilki. Gdy pierwszy raz widzi, jak ojciec zabija zwierzę, jego świat rozpada się na kawałki.

Czy da się kochać człowieka, którego ręce splamione są krwią?

Berdo jest kłusownikiem. Nie miał wyboru. Gdy dostaje zlecenie na dwa wilki, przyjmuje ofertę bez cienia emocji, jak każde inne; miał ich zresztą wiele. Tym razem jednak nic nie idzie jak powinno. Niebezpieczeństwo wisi w powietrzu, czas ucieka, a decyzje, które Berdo podejmie, rozedrą serce wrażliwego sześciolatka, zmienią życie ojca i syna.
Czy jesteś gotów wybaczyć przestępcy i ukryć go przed sprawiedliwością?

"Berdo" to uniwersalna opowieść o relacjach z naturą, której jesteśmy częścią.
Poruszająca historia szorstkiego ojcostwa, przyspieszonego dorastania, podróży przez mroczny las. Zarówno prawdziwy, jak i symboliczny.

Info:

Tytuł: Berdo
Autor: Anna Cieślar
Wydawnictwo: Znak Literanova
Premiera: luty 2020
Okładka: miękka
Stron: 352
Gatunek: literatura obyczajowa,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger