19:18

Perfekcjonistka


Perfekcjonistka

Perfekcjonizm to dążenie często do nierealistycznych wymagań wobec siebie. Taki perfekcjonizm jest podstawowym stopniem sukcesu, ale i o potknięcie nie jest trudno i często można sobie obniżyć poczucie własnej wartości. Mniej więcej taki opis znajduje w słownik pod tym hasłem.
Perfekcjonistka z tytułowej książki stara być się taką osobą w kwestii własnego wyglądu, edukacji i mocnych postanowień w kwestii, chociażby miłości. Porażka, jaką wcześniej doznała, utwierdza ją w przekonaniu, że to z
nią jest problem, oczywiście nasza bohaterka nad wyraz wyolbrzymia swój problem.
Życie w cieniu siostry, która jest the best i gra pierwsze skrzypce przy rodzinnych zjazdach, siostra ma talent. A ona? Szara myszka, która niczym się nie wyróżnia. Jeszcze jest eks chłopak, który ciągle przypomina jej o naiwności, z jaką podeszła do zaufania, miłości. Dobrze wiemy, że porażki najbardziej kształtują psychikę, jak ta porażka odbije się na Julicie?
Lekka powieść dla młodzieży, ale i przy tej książce można się odmłodzić. Przypomnieć sobie o pierwszych miłościach, młodzieńczych przyjaźniach i o tym, jak trudno być nastolatką (jak było się trudnym). Pierwsze lekcje dorosłości, nie zawsze wychodzą perfekcyjnie, nieraz trzeba dużo doświadczyć, by wynieść z tego jakąś wiedzę. Nasza bohaterka myśli, że perfekcjonizm ułatwi jej podejmowanie wartościowych decyzji, ale czy przy tym pamięta o swoim szczęściu? O miłości? Przyszłości?. Opis:
 ,, Julita przeżyła pierwszą wielką miłość i pierwsze wielkie rozczarowanie… Zraniona dziewczyna postanawia, że już nigdy się nie zakocha. W domu też czuje się gorsza. Żyje w cieniu młodszej siostry, którą rodzice uważają za chodzący ideał. Aby zamaskować złamane serce i zasłużyć na zainteresowanie, którego tak jej brakuje, Julita zaczyna obsesyjnie dbać o swój wygląd.
Czy skupiając się na tym, co zewnętrzne, nie zgubi siebie? Czy uda jej się zapomnieć i po prostu pozwolić sobie na szczęście?"

Info:
Tytuł: Perfekcjonistka
Autor: Iwona Sobolewska
Liczba stron: 192
Okładka: miękka
Format: 135 x 205 mmBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger