12:02

Kazanie ognia. Życie po zdradzie.

Kazanie ognia, życie po zdradzie

Subtelna powieść dla zagubionych. Książka wydaje się uboga w treść, dużo stron niezadrukowanych. Myślę sobie, pewnie szybko pójdzie z czytaniem, byłam niestety w błędzie. Oszczędność treści okazuje się bogatą treścią. Czytam i wczuwam się w tekst, wchłaniam jak poezję.
Powieść jak rachunek sumienia samej autorki daje do przemyślenia, do refleksji nad własnym postępowaniem. To nie jest powieść dedykowana tylko kobiet, to również przekaz dla mężczyzn. Dialog pomiędzy
kochankami, korespondencja e-mailowa. Wspomnienia przyjemnych chwil małżeństwa i tych gorszych, dużą rolę tu odgrywa macierzyństwo, dzieci i to domowe wite przez lata gniazdo, pomimo że dzieci już dorosłe.
To, co zakazane lepiej smakuje, zdrada w małżeństwach to praktycznie najczęstszy problem. Kuszenie do zdrady to również narastający problem, często wśród przyjaciółek spotykam się ze zwierzeniami, że filtrują i to jest odwzajemnione. Jednak do niczego więcej nie dochodzi, na tym koniec. Czyżby też było jakieś "Kazanie ognia"?
Zauroczenie, zdrada i miłość, ale czy to miłość na całe życie? Czy jesteście pewni, że ten/ta z taką samą miłością poda szklankę wody co obecny partner? W domu czeka na ciebie ktoś, kogo znasz lata, a tu przygoda od paru dni, miesięcy. Czy odrzucisz, to co budowałeś tyle lat dla tej chwili i niepewnej przyszłości?
Jak poradzi sobie bohaterka powieści? Jaka drogę wybierze? Jak przyjmie wiadomość o zdradzie mąż Maggie?
 

 Opis:
"Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych w wyobraźni romansów Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Jak obcowanie z niedoskonałością przed objawieniem ideału. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość, zerwać kontakt i powrócić na łono rodziny. Być znów „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Dlatego Maggie zaczyna się modlić, aby Bóg wydarł ją z romansu, jak się wydziera węgiel z paleniska.
Lecz co, jeśli to nieodpowiednia modlitwa? Co, jeśli właściwą jest: „Pozwól mi spłonąć, ale krocz przy mnie w płomieniach”?
Kazanie ognia to debiutancka powieść uznanej autorki opowiadań i poetki Jamie Quatro. W równym stopniu liryczna, co intensywna historia o pożądaniu i jego naturze. A także o kobiecości spętanej zasadami wiary i przełamywaniu religijnego tabu."Info:

Tytuł: Kazanie ognia 

Autor: Jamie Quatro

Oprawa twarda Wydanie: pierwsze
Pierwsze wydanie Styczeń 2019
Tytuł oryginalny: Fire sermon
Liczba stron: 272
Format: 135x210mm
Tłumaczenie: Paweł Sajewicz


1 komentarz:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger