21:36

Wieża milczenia. Remigiusz Mróz


Wieża milczenia

Wreszcie miałam okazję przeczytać pierwszy raz Remigiusza Mroza, który został okrzyknięty Polskim Stephena Kinga.  Z opinii po sieci różne wnioski można wyciągnąć, no cóż, nie czytałam jeszcze Kinga, więc się nie wypowiem w tym temacie. Ale jeśli King tak pisze jak Mróz, to chętnie przeczytam drugiego autora.
To pierwsza powieść napisana przez autora, ale i tak napisać muszę, że lepiej mu to wyszło niż niektórym pisarzom za którymś razem. Powieść czyta się szybko, autor nie zawraca sobie głowy opisem tła. Z jednej strony fajnie, bo
szkoda czasu na zawracanie głowy i pisaniu o pogodzie, gdy tyle ciekawych rzeczy innych dzieje się. A dzieje się dużo, ciągle jesteśmy w trasie. Nie ukrywam, że czasem dobrze przeczytać z dokładnością o tle, czytelnik mniej wyobrażający sobie nowe miejsce, miał pojęcie, gdzie się znajduje.
Główny bohater, przypadł mi do gustu bardzo. Jego zachowanie, myślenie przypisałabym mu, że ma zespół Aspergera.  Bohater przypadkowo wkręca się wątek kryminalny, gdzie zginęła jego dziewczyna. Okazuję  nagle się także wątkiem religijnym i na deser polityczny. Śmiem twierdzić, że od wieków ten scenariusz kręci się w kółko, gdzie polityka tam religia i na odwrót, no i ba bez ofiar nie może być sensacji.
Podsumowując, czyta się lekko brak zbędnych opisów otoczenia i rozczulania się barwą otoczenia, przyśpiesza akcję. Choć czasem miałam zamęt i często ostatni akapit musiałam przeczytać jeszcze raz, by zrozumieć co się dzieję. Ale to nie zniechęcało, wręcz zbliżyłam się do treści.
Najbardziej lubię gdy książkę ciężko odłożyć w trakcie czytania, ta książka do takich należy i chętnie sięgnę po kolejne Remigiusza, ba nawet teraz mam ochotę na Kinga :-) 


 Opis:
"Co łączy tajemnicze, pozornie niezwiązane ze sobą morderstwa, zamach na polityka, fanatycznych wyznawców zagadkowej religii oraz śmierć w rodzinie wpływowego i bogatego przedsiębiorcy?
Wyrzucony z pracy wykładowca uniwersytecki Scott Winton postanawia wyjaśnić zagadkowe morderstwo swojej ukochanej, która zginęła, wracając w nocy do domu. Niedługo potem dochodzi do kolejnych zabójstw oraz zamachu na życie znanego polityka. Pozornie tych spraw nic nie łączy, jednak z czasem okazuje się, że istnieją między nimi powiązania, chociaż niezwykle trudne do udowodnienia. Drobiazgowe i skomplikowane śledztwo, w którym biorą udział policjanci, Scott Winton i agenci FBI, nabiera zawrotnego tempa, gdy akcja przenosi się ze Stanów Zjednoczonych do Singapuru."

Info:
Autor: Remigiusz Mróz
Liczba stron: 368
Okładka: miękka
Format: 135 x 205


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger