14:00

Do wigilii sie zagoi.


Do Wigilii się zagoi. Agnieszka Błażyńska

Książka bardzo na czasie, nie chodzi mi tylko o klimat świąt, bo to widać po samej okładce. Bardziej zwróciłam uwagę tutaj, na problem społeczny kontra media. Temat praw autorskich to dzisiejszy problem społeczeństwa, nie każdy chce świecić w internetach i każdy ma prawo do prywatności, ale właśnie jak uniknąć tego w tych czasach?
W powieści odczujemy dreszczyk adwokackiego oddechu na
karku i uwierzcie mi w życiu realnym załatwić sprawę butelką whisky,  to nie lada wyczyn. A tym bardziej cudem jest, by wszystkie zdjęcia udostępnione tysiące razy na Facebooku  usunąć. Przez moment poczujemy się w roli winnego tego zdarzenia, jak i w roli ofiary. Choć akurat nasz bohater optymistycznie podszedł do nagłej zmiany w otoczeniu, nie robił sobie nic z popularność. Ale faktem jest to że zdjęcie nie było z byt kompromitujące, chociaż to nic miłego widzieć memy ze swoją osobą w tle.
Książka dla mnie była również nadgonieniem wiedzy ogólnej w zakresie organizacji imprez, muzyki, finansów i ba nawet urody... teraz już wiem jaki to odcień chanel 104 Passion 👄😋
Z resztą po przeczytaniu książki, nabrałam ochotę by wyrwać się na jakieś wydarzenie z udziałem 3D mapping i zobaczyć jak na żywo wygląda, który coraz popularniejszy jest.
Zakończenie powieści jest zaskakujące bo w sumie mało szczegółów, kto?, co?, z kim? Ale to dobrze, zawsze można wyobraźnię włączyć swoją i dopisać swoje zakończenie, dzięki temu bardziej wczujemy się w przygodę. 
Czy powieść powinna doczekać się wersji filmowej? zdecydowanie chętnie bym oglądnęła. Zwłaszcza jestem ciekawa kogo by obstawili w roli naszego bohatera memów :-D


 Opis:
"... Czasami myślimy, że święta w cudowny sposób rozwiążą nasze problemy.
Niektórzy jednak mają umiejętność pakowania się w takie kłopoty, że nawet cud im nie pomoże… 
Wszystko zaczyna się od niewinnego zdjęcia zrobionego z ukrycia na lotnisku w Pyrzowicach.
Finka Ślęczka w  samolocie z Londynu zauważa mężczyznę o oryginalnej urodzie i nieobecnym spojrzeniu -– z hipsterską brodą i tatuażami mógłby być zarówno kryminalistą, jak i modelem awangardowych projektantów. Kiedy później z przyjaciółką Martyną próbują go odnaleźć przez Facebook, sprawiają, że Rafał staje się bohaterem wielkiego internetowego zgrywu. Jego przyjaciel Heniek, młody adwokat-casanova, specjalizujący się w piorunującym wrażeniu i niebanalnym uwodzeniu kobiet, chce wytoczyć dziewczynom proces stulecia. Ale szybko okazuje się, że od nienawiści do miłości droga jest bardzo krótka, a mieszanie uczuć z interesami może nieźle nabałaganić w życiu...."
Info:
Autor: Agnieszka Błażyńska
Tytuł: "Do Wigilii się zagoi"
Data wydania: Listopad 2018
Liczba stron: 272
Rodzaj okładki: miękka
Rozmiar: 13.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo: Wielka litera


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger