20:52

Co cię nie zabije, to cię wzmocni"Co cię nie zabije, to cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury" O nie! to wcale nie bzdury! To rozłożenie na czynniki pierwsze słynnych sentencji, które większością towarzyszą nam od najmłodszych lat.
Czasem na instagramie wrzucałam zdjęcia motywacyjnych haseł i ciekawe dialogi się pod nimi rozwijały, jak widać każdy na swój sposób interpretuje je.
Weźmy pod lupę taką inspirujące motto "Kto rezygnuje, nigdy nie wygrywa, kto wygrywa, nigdy nie rezygnuje"  Naukowcy przeprowadzili eksperyment, na uczestnikach, gdzie podzielono ich na dwie grupy. Jedni byli pewni siebie o wysokim poczuciu własnej wartości, u drugich
te cechy były niskie. Mieli minute na rozwiązanie trudnych i łatwych zadań.  Wniosek który zaobserwowali naukowcy już nie będę wam przytaczać dużo tego było :-)
W każdym razie jak życie pokazuje, porażka bywa powodem do wycofania się. A dalsze kontynuowanie na siłę z rzeczywistością, prowadzić może do dalszych porażek, emocjonalnych jak finansowych w zależności od dziedziny.  Ale do tego trzeba dojść samemu. Bo oczywiście są sytuację, gdy wszyscy w otoczeniu mówią - skończ z tym!.  I co w tedy ty robisz?
Jeszcze dużo na ten temat można filozofować i eksperymentować. Ale podsumowując rozdział i po prze modyfikowaniu cytatu Napoleona Hilla można stwierdzić " Kto rezygnuje, może wygrać, a kto wygrywa, może zrezygnować"


Opis:
"... Czy te inspirujące sentencje mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Czy wytrzymują konfrontację z faktami, z naukową weryfikacją? James Adonis bierze na warsztat najbardziej popularne motywacyjne hasła i sprawdza, czy ich głosiciele nie mijają się z prawdą. Autor opisuje wyniki badań, odsyła do oryginalnych tekstów, dając dociekliwemu czytelnikowi szansę prowadzenia dalszych poszukiwań. Książka pokazuje nie tylko, z jaką ostrożnością należy podchodzić do „utartych prawd”, lecz także w jaki sposób można je naukowo weryfikować.
To nie jest książka antymotywacyjna. Napisałem ją, by przeciwstawić się wszechobecnym, niemającym nic wspólnego z mądrością, kategorycznym cytatom i powiedzonkom, które są albo z gruntu nieprawdziwe, albo pełne luk. Moja argumentacja dotyczy wyłącznie konkretnych, jednorazowych wypowiedzi osób, które opanowały sztukę automotywacji – uogólnień, nadmiernych uproszczeń czy stwierdzeń w sposób niezamierzony prowadzących na manowce.
Ta książka nie jest świętoszkowatym poradnikiem samopomocy. Nie jest protekcjonalną rozprawą o tym, jak możesz sprawić, żeby twoje życie było lepsze. To tylko próba skorygowania tego, co błędne, niezależnie od tego, jak ciepło i powszechnie zostało przyjęte..."

Paulo Coelho

Elizabeth Kenny

Info:
Wydanie: 1, 2018 
Autor: James Adonis 
Tłumacz: Małgorzata Guzowska 
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN 
Typ oprawy: miękka 
Data premiery: 08.201


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger