20:39

Prosto z serca. Charles Martin

Prosto z serca. Charles Martin

Kolejna książka "Prosto z serca" która trafia na mój prywatny dział -nie zapomnę cię- w mojej domowej biblioteczce. Książka, którą nawet po latach wezmę ją do ręki, a widok okładki przypomni mi całą historię i to pięknie opisaną.
Autor Charles Martin, pięknie z obrazował historię. Przyjemnie się czyta, a opisy są tak fascynujące, że czytałam wszystko od deski do deski, nie pomijając żadnych słów. Opisy przyrody, krajobrazów - wyobraźnia od razu przeniosła mnie do świata Charliego. Życie bohatera choć różnymi ścieżkami chodził, inspirują do odnalezienia własnego celu w życiu.
W życiu mamy swoje zasady czy zdolności, trzymamy się ich, gdy widzimy że są dobre dla nas, dążymy do realizacji kolejnych planów. Ale co w przypadku, gdy inni na tych naszych przekonaniach tracą? Tracą nie tylko wiarę czy nadzieję, ale i
bliskich.
Życie naszego bohatera od najmłodszych lat toczy się w zadziwiający sposób, coś traci i coś zyskuje. Nie zbyt specjalnie przejmuje się tym, co dzieje się obok. Grunt by on wyszedł na prostą. Życie biegnie dalej i gdy los z jednej strony go porzuci, to kolejny bierze go w objęcia. Kolejne lekcje od życia dostaje, aż w końcu los pokieruje go, w to samo miejsce od którego zaczął? Dziwne, no nie?
Historia dzieli się na dwie części początkowo, to co jest teraz i to co było, aż w pewnym momencie łączy się w całość. Opowieść jest tym bardziej imponująca że te opisy są prawdziwe. Autor na prawdę tam był, widział a opowieść o plantacji, huraganie i o studni jest prawdziwa. Opowieść was zauroczy i wzruszy z całego serca.

Opis:
"...Charlie Finn musiał szybko dorosnąć, w wieku szesnastu lat został zupełnie sam. Dzięki wyjątkowej inteligencji zdobył prestiżowe stypendium na Harvardzie, które pozwoliło mu przetrwać, a nawet doskonale funkcjonować na obrzeżach uprzywilejowanego społeczeństwa. Umiejętność ta zapewniła mu sukcesy w bezwzględnym świecie biznesu oraz w prowadzeniu bardziej intratnych, ale ryzykownych interesów na wybrzeżu Miami. Charlie stara się rozdzielać życie prywatne od pracy, kiedy jednak okazuje się, że jego wybory mają fatalne skutki, postanawia naprawić wyrządzone zło. Jedzie do Ameryki Środkowej, gdzie spotyka ludzi, którzy zapłacili najwyższą cenę za podejmowane przez niego decyzje. Poznaje też piękną kobietę i jej córeczkę. Czy to spotkanie pomoże mu znaleźć drogę ku odkupieniu? Czy Charlie zdoła uwolnić serce i pokochać jak nigdy wcześniej?..."
Info:
  • Format: 13,5 x 21,5 cm
  • Liczba stron: 304
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Data premiery: 20.06.2018
  • Autor: Charles Martin, tłumaczenie: Jakub Jedliński
  • Wydawnictwo: Edipresse


2 komentarze:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger