22:45

Księżna Margaret jako celebrytka i skandalistka


księżna margaret

Bardzo lubię takie książki. Historia i jeszcze biografia z nutą fantazji, bo tak na serio książka jest ubarwiona przez autorkę. Dzięki temu powieść czyta się z dużym zainteresowaniem.
Sama bohaterka księżna Margaret to niezwykła kobieta, dąży do celu zaparcie i raczej nie jest skłonna do przemyśleń typu co inni powiedzą tylko
idzie pod prąd. Współczesnym świecie mało znam takich kobiet osobiście a te które to robią  odnoszą sukces w różnym stopniu z reguły z korzyścią dla siebie i wydaje mi się że nasza Margaret taka też była, najbardziej dbała o swój stan ducha.
Ryzyko jakie ponosiła różnie odbijało się na jej życiu i jej męża. Mąż bardzo ją spierał, nie robił jej wyrzutów typu -co inni powiedzą. Jednym słowem małżeństwo bardzo zgrane, gdy jedno potknęło się drugie wzięło na swoje barki kłopot. Tu w tym przypadku rozbawiła mnie sytuacja, gdy on poniósł klęskę na scenie ale wszyscy myśleli że to dzieło jej, ona temu nie zaprzeczała w końcu takie sceny to w jej stylu  i dzięki temu zdobywała swój sukces, ratując reputacje męża.
Powieść da wam rozrywkę na całą noc i pokazuje że nie ma co się zastanawiać tylko brać byka za rogi ;-)Opis ze strony  www.wydawnictwokobiece.pl
"...Księżna Margaret jest niebanalną biografią Margaret Cavendish – awangardowej, utalentowanej i nad wyraz niekonwencjonalnej arystokratki, która żyła w XVII wieku. 

Ekstrawagancka Margaret tworzyła piękne tomiki poezji, filozoficzne eseje, scenariusze feministycznych sztuk teatralnych A były to czasy, w których kobieta pisarka nie miała racji bytu. Ponadto Margaret była damą dworu arystokratycznego pochodzenia. We Francji na tle szalejącej wojny domowej, Margaret poślubiła Williama Cavendisha, który całym sercem wspierał jej karierę pisarki i podziwiał bezkompromisowe dążenie do celu. Po wojnie, Margaret była szalenie słynna, ale w niektórych kręgach okryta złą sławą. U zarania dziejów prasy, pisano o niej na łamach gazet jak o największej celebrytce.

Księżna Margaret to powieść, która, choć osadzona w XVII wieku, jest nietypowo współczesna. Napisana w charakterystycznym, nieco zadziornym stylu, wynosi pojęcie kobiety w historii na nowy wymiar..."

Info:
  •  Autor Danielle Dutton
  • tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
  • liczba stron: 200
  • oprawa: Miękka ze skrzydełkami
2 komentarze:

  1. Ja za tematami historycznymi nie przepadam, ale ta książka faktycznie wydaje się być ciekawą pozycją :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się okładka

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger