21:41

Nora Roberts „Kroniki tej jedynej. Początek”Fantastyka, sporadycznie sięgam po ten gatunek, ale ta książka katastroficzna o śmiercionośnym mutującym wirusie, który nawiedzi Ziemię, zainteresowała mnie. Oprócz opisów kataklizmów pojawia się też nadzieja na nowy początek- ludzie, którzy przeżyli , organizują się w grupach, tworzą zalążki przyszłego społeczeństwa.
W powieści pojawiają się również istoty antropomorficzne nie z tego świata oraz ludzie, którzy
odkrywają w sobie niezwykłe zdolności- mogą się nimi tylko bawić lub wykorzystywać w dobrych albo złych celach.
Ciekawe są opisy ludzi wychowanych w cywilizacji wielkomiejskiej, którzy, aby przeżyć , uczą się sztuki przetrwania ( m. in. główni bohaterowie). Emocjonujący opis ich ucieczki z Nowego Yorku, który po działaniu śmiertelnego wirusa stał się miastem bezprawia, przemocy, przypomina prawdziwą dżunglę, w której najbardziej niebezpieczni są ludzie.
Autorka świetnie buduje atmosferę, z zaciekawieniem oczekiwać można kontynuacji książki.

 Opis:
 Z jedną kroplą krwi stary świat znika na zawsze. A w jego miejsce powstaje coś nadzwyczajnego...
W zimny sylwestrowy wieczór na szkockiej wsi zaczęła się śmiertelna pandemia - nazwano ją Zagładą. W wirusie oraz sposobie, w jaki się rozprzestrzenia jest coś zagadkowego. Gdy miliardy padają jego ofiarą i umierają, część z tych, którzy nie zachorowali, odkrywa w sobie dziwne, nieoczekiwane zdolności.
Lana, nowojorska szefowa kuchni, potrafi przenosić przedmioty i ludzi siłą woli. Fred umie przyzwać światło w ciemności. Jonah, ratownik medyczny, widzi strzępy przyszłości ludzi, których dotyka. Katie rodzi bliźnięta i podejrzewa, że wraz z nowym życiem sprowadziła na świat magiczne istoty.
Jednak Zagłada różnie wpływa na ludzi. Prócz światła, pojawi się także mroczna i przerażająca magia. Gdy resztki władz zgarniają odpornych oraz Niesamowitych na badania, Lana, Katie i inni uciekają z Nowego Jorku w poszukiwaniu bezpiecznej przystani. Stary świat się skończył, rozpoczął się Rok Pierwszy. Info:

Tytuł oryginału: Year One
Data wydania: 2018-06-06
Stron: 445
Wydawnictwo: Edipresse
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fictionBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger