21:00

Posłuszna żona. Kerry Fisher


Posłuszna Żona

Nie wyobrażam sobie bycia drugą żoną, zwłaszcza gdy ta pierwsza to była chodzący ideał. Mieliście kiedyś takie myśli? A może, już jesteście w takiej sytuacji? Cały czas próbujecie naśladować tą pierwszą? boicie się ruszać rzeczy należące do niej? i jeszcze dzieci, które mają za złe, że  pojawiłaś się w ich życiu i wszystko przewracasz do góry nogami.
Nie ma lekko, zwłaszcza gdy rodzina do której wchodzisz okazuje się, że
ma swoje tajemnice, a prawda mogła by ukłuć w osoby które żyją w nieświadomości i które bardzo kochasz. Ale z drugiej strony, prawda by uwolniła ciebie, że możesz być sobą. Co wybierasz?.  Czy wyznajesz prawdę?, czy zacierasz ślady?, a może nic, tylko czekasz jak los sam odkryje karty?
Powieść jest zaskakująca w różnych jej częściach, więc czytanie jej jest bardzo urozmaicone, nie można się nudzić, przedstawione opowieści są z dwóch punktów widzenia. Dwa różne poglądy, dwie różne sytuacje, dwoje kłopotów. Jedna zaciera ślady, drugą intrygują opowieści tej pierwszej i wyciąga wnioski z pomiędzy słów. Pełna humoru i codzienności z życia rodzin. Specyficzne charaktery bohaterów dodają pikanterii scenom. A uwierzcie mi kto ma bujną wyobraźnię, nieraz wpadnie w bezdech w nie których ujęciach, z wrażeń.

Jednym słowem świetna powieść na ekranizację👌

Opis:
"...Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. W przeciwnym razie Massimo straciłby wszystko, na co tak ciężko pracował przez całe życie: posadę, reputację i syna. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla Lary więzieniem.
Maggie wyszła za mąż za Nico, brata Massimo. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wie wszystko o mężu. Pewnego dnia jednak na strychu znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę o pierwszej żonie Nico, Caitlin. Czy ujawni to, czego właśnie się dowiedziała, czy też wybierze milczenie, aby ochronić tych, których kocha? W rodzinie, którą spajają same kłamstwa, za prawdę trzeba będzie zapłacić ogromną cenę...."
Info:

Autor: Kerry Fisher
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Wymiary: 130x205
Premiera: 09.2018
8 komentarzy:

 1. świetny pomysł na fabułę, wykonanie też widzę że bardzo dobre, zapisuje sobie tytuł i na pewno przeczytam tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa, jakie sekrety skrywali bohaterowie, zwłaszcza ten o Massimo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy moment, gdy sekret został odkryty, mina bezcenna :-)Naprawdę warto przeczytać.

   Usuń
 3. Historia wygląda mi na raczej oklepaną i schematyczną, która w literaturze i kinematografii została przerobiona setki razy. Niestety, Twoja opinia o tej książce nie daje zbyt wiele informacji o bohaterach czy narracji. Napisałaś niewiele więcej niż to, czego mogę dowiedzieć się z opisu na okładce.
  Poza tym coś mi się robi w środku, jak widzę etykietę "literatura kobieca". Czyli jaka i o czym? I czemu nie ma w takim razie "literatury męskiej"? Po co dzielić książki ze względu na płeć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej:-)dzięki za krytyczne uwagi;-) Przeglądnęłam twoje blogi, bo lubię wiedzieć z kim wymieniam zdanie i faktycznie w realu byśmy się nie dogadali. Jak widzisz, każdy ma swój styl i swoje miejsce w sieci.
   Ps. Nie pisze typowych recenzji a tym bardziej streszczeń książek. To są moje odczucia, przemyślenia, poruszanie problemów w przeczytanych książkach. Szkoda że właśnie ograniczyłaś się do ocenienia bloga po jednym poście ;-)
   Literatura kobieca, no cóż jestem kobietą i taka pierwsza myśl przyszła mi zakładając tą etykietę :-)

   Pozdrawiam ;-)

   Usuń
 4. Hmm, chętnie przeczytam, skoro książka okazała się tak dobra. Lubię rozwiązywać rodzinne tajemnice. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chwytliwy pomysł na fabułę :), może kiedyś z książką się zapoznam. Polacam Ci Żonę między nami, może Ci się spodobać.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger