23:22

Nastepny proszę. fryzjer męski

 

Następny proszę. Adam Szulc

Dziś książka zdecydowanie nie kobieca, bo typowo męska, ale będzie to inspiracja na prezent dla mężczyzny. Okazji w ciągu roku wiele a każda dobra, by świętować :-)

No dobra napisałam to pierwsze zdanie powyższe i teraz tak myślę, że nie całkiem literatura męska, bo osobiście przepadłam, a miałam tylko zobaczyć, o czym jest książka. Ciekawy życiorys autora oraz historia męskiego fryzjera, mnie oczarowała, zwłaszcza historia z książkami w domu rodzinnym, no przepraszam, ale ja też uwielbiam książki :-)

Autor opowiada o początkach, trudnościach i zmianach w zwyczajach korzystania z usług, gdzie moda rządziła się po swojemu. Oczywiście nie jest źle, są też sukcesy, są też i owoce tego sukcesu.

Jak każdy (chyba) mężczyzna lubi dbać o swój wygląd, dobrze ostrzyżony i zadbana broda, to dobre robi wrażenie na spotkanych osobach. Myślę, że książka to fajne kompendium wiedzy o zawodzie, a część o fryzjerstwie z pewnością zainspiruje do zmiany fryzury, albo przynajmniej dowiedzą się co mają na głowie :-)

Książka też sprawdzi się, jako obowiązkowa pozycja do przeczytania dla każdego, kto chce w tym zawodzie pracować, a nawet w takim zawodzie jak stylista wizerunku :-)

No to jak? Jaka najbliższa okazja, by kupić mu taką książkę?

Opis: Od Wydawcy Zysk i S-ka

Nowa książka najpopularniejszego barbera w Polsce.

W pierwszej części znajdziemy w niej barwny życiorys autora – fryzjera i muzyka, perfekcyjnie władającego brzytwą i werblem. A dalej potężny rozdział o amerykańskich barber shopach - ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny. Dalej: życiorysy emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata - Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii i innych. Poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota…. W tym rozmowa, jaką przeprowadził ze 108-letnim maestro Antonio Mancinellim, uznanym przez księgę Guinessa na najstarszego barbera.

Znakomity jest także rozdział o pop kulturze przenikającej się z fryzjerstwem męskim - polityka, filmy, idole.

A w drugiej części kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur - ich historia, pochodzenie, zastosowanie - niektóre naprawdę zadziwiają!

Książka fascynująco ilustrowana. Fryzjerski komiks!

Woda brzozowa

Info:

Tytuł: Następny proszę

Autor: Adam Szulc

Stron: 432

Okładka: Twarda z zakładką

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Data premiery: 09.2020Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger