21:23

Karuzela. Paulina Świst


Karuzela. Paulina Świst

Po ostatnim pozytywnym doświadczeniu z książką autorki Pauliny Świst "Podejrzany", stwierdziłam że nie ma co czekać, biorę się za czytanie od razu. Poprzednia powieść zachęciła mnie, by śledzić nowości pani Pauliny i faktycznie nie zawiodłam się. Wrażeń dużo, aż momentami gorąco robi się i nie chodzi mi tylko o erotyzm, którego dużo w tej części.
W powieści przeskakujemy z "teraz" do tego co było "kiedyś", przez to nadrabiamy fakty i jesteśmy na bieżąco w temacie. Najbardziej lubię akcję, która trzyma czytelnika przy treści i w tym przypadku nie zabrakło wrażeń, od pierwszej strony do ostatniej jest interesująco.
 Ale zawsze jest jakieś "ale" nie podobało mi się, że
tyle jest opisanych scen erotycznych, takie książki szybko czytam, bo po prostu te sceny omijam. Lubię sama błądzić wyobraźnią, a tu pisarka odbiera mi tą przyjemność, więc robię pauzę gdy się akcja rozgrywa i przewijam do końca rozdziału. Niestety czuje się w tedy oszukana, bo zamiast 300 stron dobrej powieści mam połowę z tego :-P

A co wy na to? czytaliście?  Jakie są wasze odczucia?


Opis:
"... Dwoje młodych adwokatów, Piotr i Olka, przyjaźni się od studiów. Są uwikłani w kompletnie nieudane małżeństwa: mąż Oli jest hazardzistą z upodobaniem rozpuszczającym jej pieniądze, żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Między Olką i Piotrem nawiązuje się romans, który jeszcze bardziej komplikuje ich i tak trudną sytuację. Żeby była jasność: żadne z nich nie jest kryształowe. Olka ma problem z używkami, Piotr wyjątkowo łatwo ulega wdziękom kręcących się wokół niego dziewczyn. Łączy ich nie tylko uczucie, ale także chęć zrobienia wielkich pieniędzy. Korzystając z prawniczej wiedzy i kontaktów w przestępczym półświatku rozkręcają karuzelę podatkową. Pieniądze płyną wartkim strumieniem, wszystko idzie jak po maśle – ale tylko do czasu. Ktoś pękł, ktoś sypnął, ktoś poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Olka trafia do więzienia, Piotr ukrywa się na Śląsku. Marzenia o bogactwie prysły… ale czy na pewno? Wiele się jeszcze może wydarzyć, zwłaszcza że do gry wkraczają Lilka i Kinga…"


Info:

Autor: Paulina Świst
Tytuł: Karuzela
Stron: 320
Oprawa: Miękka 
Premiera: 11.2018
Wydawnictwo: Akurat


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger