13:50

Anka i diabeł stróż

Książka z pozoru taka nie winna, ale koniec tak mnie emocjonalnie rozłożył, że długo zastanawiałam się czy czasem nie brakuje jednej kartki, bo tak nie mogło się to skończyć. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną część.
Powieść można -tak jak ja- zacząć od tej, ale jeśli planujecie ją kupić, to polecam od części pierwszej "Anka i inne oblicze szczęścia". Osobiście dostałam ją i dopiero pisząc ten post
zorientowałam się że to kontynuacja. Zaczynając od pierwszej części z pewnością zagwarantujecie sobie więcej wrażeń.
Ale wracając do treści, temat na czasie. W biegu współczesnej technologi , ludzie zatracają się  w łatwowierności w spotykanych wirtualnie ludzi. Jeszcze ich nie widzieli, a już mają wyrobione zdanie o nich, często są tak oślepieni pisanym słowom, że nie widzą, to co jest w rzeczywistości. Słowo potrafi zagłuszyć emocje, zwłaszcza takie które pragniemy usłyszeć.
Powieść bardzo przybliża emocje wywołane przez fascynacje drugą osobą, dobitnie pokazuje jakie błędy osiąga się przez naiwność, ale i tak zauroczenie zaślepia rzeczywistość. Tak samo można się odnieść do zauroczeń spotykanych osób w rzeczywistości, tutaj świat wirtualny z realnym łączy się, a książka jest dobrym przykładem.
Ona znalazła swój ideał w sieci, a on w świecie realnym. Jak to się skończy?


Opis:
"...    Anka jest nieustannie zaskakiwana przez życie i najbliższych. Nie dość, że przeprowadza się na znienawidzoną wieś, że nareszcie przeciwstawia się toksycznej szefowej,  że w wieku czterdziestu lat ma zostać babcią, to w dodatku sama się zakochuje. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że mężczyznę zna tylko z monitora komputera.
     Co sprawia, że pożycza ukochanemu pieniądze, biorąc kredyty gdzie się da? Że dla niego oszukuje przyjaciół, finalnie zrywając z nimi kontakt? Jaką moc ma ten wirtualny mężczyzna, że dla niego rezygnuje z rodziny, domu, pracy i tylko u jego boku dostrzega jedyną szansę na własne spełnienie?
    Historia o tym, jak zaślepienie potrafi zniszczyć szczęście, odebrać spokój i poczucie bezpieczeństwa..."


Info:
 • Autor: Nina Majewska-Brown
 • Format: 13,5 x 21,5 cm
 • Liczba stron: 320
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Data premiery: 18.04.2018
 • Wydawnictwo: Edipresse4 komentarze:

 1. Lubie takie książki. Brzmi zachecajaco

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o książkowe serie, to nie sięgam po obyczajówki. Raczej pozostaję przy kryminałach, ewentualnie fantastyce.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger