13:09

Księga nocnych kobiet. Pomiędzy białym a czarnym.

księga nocnych kobiet
Książka która niesamowicie odrywa od rzeczywistości, jeśli w życiu codziennym coś cię rozprasza, ta powieść odciągnie cię od innych myśli. Powieść która niesamowicie wystawia twoje nerwy na próbę, przynajmniej mnie momentami targało w środku , na tą ludzką głupotę, no ale cóż, trzeba przejść swoje by być mądrzejszym, choć w tym przypadku trzeba było pokoleń by zrozumiano że nie na tym idea życia polega.
Powieść mocno wulgarna, na co dzień unoszę
brew słysząc takie słowa, a tu przyszło mi czytać...dobrze że tylko w myślach. Wulgaryzm to chyba jedyny kontakt pomiędzy kobietami, momentami miałam wrażenie że one już tak "pieszczotliwie" zwracają się do siebie. Terror jaki panuje pomiędzy władzą a niewolnikami przechodzi granicę wytrzymałości bólu, sumienia. Zdeptana godność, poczucie własnej wartości tam nie istnieje.
Lilit to wyjątkowa postać, przeszła piekło, pomimo tego potrafiła stać się obojętna na ból, nic już ją nie dziwiło. Aż do czasu gdy musiała poznać nowe uczucie, nowe doświadczenie jakim jest miłość do swojego białego pana.
Nie potrafię tego ująć słowami co było pomiędzy nimi, to coś tak pięknego że daje szanse na przyszłości, na wyrozumiałość ludzką.
Pisząc ten post słuchałam muzyki i wiecie co? wzruszyłam się słuchając i oglądając teledysk. To pomiędzy nimi było coś w stylu tego klipu Ed Sheeran "perfect"
Gdy przeczytacie książkę i oglądniecie ten teledysk, zrozumiecie moje wzruszenie.  Zrozumiecie piękno tej powieści.
Opis: ze stronywww.wydawnictwoliterackie.pl
"...Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia buntu wznieconego na jamajskiej plantacji przez czarne kobiety. Epicka, mroczna, poruszająca. Jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.
 Lilit rodzi się jako niewolnica, ale nikt nie potrafi jej zniewolić. W jej żyłach płynie „krew Kromanti, co nigdy nie zna stanu niewolnego, zmieszana z białą krwią, co zawsze zna wolność, i gna w żyłach Lilit jak pożar lasu”. Inne niewolnice dostrzegają w dziewczynie obecność ciemnych, pradawnych mocy. Patrzą w zielone oczy tej „rogatej duszy” z podziwem i przerażeniem. Widzą w Lilit sprzymierzeńca w swojej sprawie – w zaciszu pobliskiej jaskini planują bowiem rewoltę przeciwko znienawidzonemu massa, nadzorcom i batowym. Z czasem jednak niepokorna czarna dziewczyna zaczyna stanowić zagrożenie dla pozostałych negra. Jej lojalność wobec białego massa może zaprzepaścić długie przygotowania..."


Info:

Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Robert Sudół
Oryginalny tytuł: The Book of Night Women
Data premiery: październik 2017
Format: 143x205 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 480Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger