07:33

Chłopak, który stracił głowę


Chłopak który stracił głowęTo trochę dziwne ale jednak on naprawdę stracił głowę ....dla drugiego życia. Nie wiem czy ja bym była wstanie podjąć taką decyzję...chociaż będąc  i tak w
beznadziejnej sytuacji jak śmierć, wszystko możliwe. Stracić głowę to może jeszcze nie taka tragedia, ale utrata 5 lat jednak stała się bardziej bolesna dla Travisa.
Bardzo polubiłam bohatera tej powieści i z takim samym bólem przechodziłam jego drogę do teraźniejszości. Travis jednak ma niezłą układankę do ułożenia, nic za bardzo nie chce pasować do siebie. Po przebudzeniu wydawało się takie wszystko proste....jednak gdzie są wszyscy?
Czy coś się nie zmieniło, po tym wszystkim? Pozostała tylko głowa i wspomnienia po starym Travisie. Ciało nowe, wręcz doskonałe aż sama radość. Jednak Travis chce wyjaśnić pewne tajemnice z jego nowym ciałem, rodzina również zachowuje się tajemniczo co stwarza kolejną zagadkę do odkrycia. Oraz przyjaciele, Travis za wszelką cenę chce ich odzyskać do stanu przed, pytanie tylko czy oni chcą?
Powieść fascynująca, już ma swoje miejsce w podświadomości przez co trafiła na listę książek które często będą wspominać. Książka ocieka humorem jak i wzrusza. Jest również niezłą lekcją a przede wszystkim wszystko z punktu widzenia nastoletniego chłopca.  

Opis: ze strony www.otwarte.eu
"...Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by od szyi w dół przeszczepiono mu zdrowe ciało. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.

Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić...."

Info:
John Corey Whaley
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Oprawa miękka
Liczba stron: 352
MOONDRIVE
Wydanie: pierwsze, 2016


3 komentarze:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger