14:00

Polak, Rusek i Niemiec...


Kto nie zna humoru o Polaku, Rusku i Niemcu? Chyba każdy w życiu spotkał się z tym tematem, ale czemu z nas taka trójca wspaniała? Wszystko przez te psujstwa!
Z góry zapowiadam że ci którzy nie lubią historii, to zmienią zdanie i to diametralnie. Ja z czasów szkoły pamiętam że tylko przykuwały moja uwagę w książce do historii marginesy, tam były
ciekawsze informacje które mnie pasjonowały a suche fakty wypisane sztywno w kolumnach powodowały że brało górę ziewanie. Natomiast ta książka to tak jak bym czytała cały czas tylko informacje zawarte na marginesie i to z takim pieprzykiem dowcipu...nic i no uczyć się historii.
Książka pisana zdaje mi się na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa, są pytania zadawane na forach, one nie są nie mądre - one dają do zrozumienia ile społeczeństwo wie na dany temat. Autor nie jest dłużny pytającemu i odpowiada w tym samym języku, jednym słowem humor tu dopisuje z każdej strony.
Druga strona książki to ciekawość, która odkrywana zadziwia wszystkich zwłaszcza że prawda była dość dziwnie odbierana.... no dobra wszystko ma swoje dwie strony, więc poznajcie tą weselszą stronę historii ;-)         

   
Opis ze strony www.znak.com.pl
"...Jakiego sąsiada Polacy lubią najbardziej? ŻADNEGO :)
Nam się trafili „troskliwi” sąsiedzi. Przez całe wieki dbali o to, żeby nam nie było za dobrze. Choć często mieliśmy pod górkę, zwykle i tak w końcu to my byliśmy górą! Zdarzyło nam się siedzieć na moskiewskim tronie. W chwilach próby popsuliśmy nawet zabory… Troszkę niemiecką okupację… A potem komunizm… uwalniając przy okazji pół Europy spod sowieckiej władzy.
Jan Wróbel popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Udowodnił, że można być dumnym z przodków i świetnie się bawić.
Oto niezwykły zestaw narodowych psujstw. Historia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. O Polakach tak lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem, nie pisał jeszcze nikt.
To książka inna niż wszystkie, które znasz. Przeczytasz ją z wypiekami na twarzy. I będziesz chcieć więcej!..."


Info:

Autor: Jan Wróbel
Oprawa miękka
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Znak Horyzont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger