11:16

Na strunach światła


Przeszło rok temu opisywałam książkę ,,Światło o poranku" Krystyny Mirek, to była druga część powieści o przygodach bohaterów z willi pod kasztanami, tu kliknij. Dziś pokazuje wam trzecią część i czuję, że na tym nie koniec, ta historia nadal się pisze.
W tej części również odczuwam klimat ogniska domowego, aż miło było w rzeczywistości znaleźć się w takim domu, gdzie rano wstaje się i wchodzi do kuchni, a tam cieplutko i zapach ciasta pieczonego się rozchodzi. Chociaż willa ma coraz więcej
osób pod dachem, dla każdego znajdzie się ciepły kąt i ciepłe słowo. Z tym ciepłym słowem, pisząc, mam na myśli przede wszystkim kontakt dwóch kobiet, które życie zmieniło, gdy dowiedziały się o sobie... Uwierzcie mi, dialog typu ,,Nie lubię cię, ale dziękuje" rozbroiły mnie totalnie, to jest dowód na to, że można wyrazić swoje zdanie, nie zatracając przy tym człowieczeństwa. Jednym słowem, dobrze mieć wroga po swojej stronie :-)
Z książki się dowiemy, jak wygląda proceder roszczeń u adwokata, to może być ciekawym doświadczeniem i oby podobna sytuacja nie miała w życiu realnym miejsca. Natomiast namawiam was na działalność, wokół najwięcej było zamieszania, choć w gruncie rzeczy była na drugim planie, od przeczytania książki, ciągle patrzę na ogród podejrzliwie :-D Tak, ogrodnictwo szerzy się bardzo w tej historii.
Miłość, wszędzie miłość, albo szukanie jej tam, gdzie nie powinno, albo udawanie, że jej nie ma, choć pędzi na strunach światła.... do czego to dojdzie? Co będzie dalej z kolejnymi bohaterami?

Opis:
,,Wiosna w Willi pod Kasztanem jest szczególnie piękna. Majowy ogród rozkwita, a wraz z nim miłość i związki. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie stare krzywdy, niewyjaśnione tajemnice i zadawnione urazy. W pełną ciepła atmosferę pachnącej ciastem drożdżowym kuchni babci Kaliny wkracza niespodziewany gość, nazywana Królową Śniegu, matka Antka. Nie ma ona żadnych skrupułów w walce o swoje racje. Mocno zetrą się dwie skonfliktowane kobiety: żona i kochanka. Która z nich wygra?

Tymczasem obok rozwija się zakazana miłość, a dobra przyjaźń nie chce przerodzić się w związek. Skomplikowane relacje uczuciowe staną się dla bohaterów nie lada wyzwaniem.

Czy w przytulnej kuchni babci Kaliny uda się znów zaprowadzić ład w sercach wszystkich bliskich jej osób? Jak sobie poradzi z trudnymi zadaniami? Jak potoczą się dalsze losy ulubionych bohaterów serii "Willa pod kasztanem"?
Info:
Tytuł: Na strunach światła
Autor: Krystyna Mirek
Oprawa miękka
Pierwsze wydanie: 2019-06-05
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Edipresse Polska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger