16:08

Selekcjoner

Selekcjoner

Są książki, które chętnie bym zobaczyła na ich podstawie ekranizację. Powyższa książka będzie ciekawym hitem kinowym. Kobieta w roli "terminatora" Niezłe kino się zapowiada.

Ciekawym połączeniem jest tu historia z osiemnastego wieku, która od razu przykuwa czytelnika do kontynuacji lektury, choć początkowo zbyt wiele faktów, miesza mi się i już sama nie wiem, o czym ta książka ma być, ale
tak ma być, koniec wszystko czytelnikowi rozjaśni. Czyta się przyjemnie, autor pisze lekkim i przejrzystym stylem, dodatkowo z jednej akcji płynnie przechodzimy do następnej i przez to ciężko, choć na chwilę oderwać się od książki.

Sensacja, thriller oraz kryminał to niezłe połączenie, jak kiedyś nie lubiłam takich gatunków, tak teraz chętnie sięgam po takie książki, a już na pewno przeczytam kolejną po tym debiucie tego autora.

Jeszcze może dodam jeden mały fakt, dla innych nic nie znaczącym, ale ostatnio zauważam, że starsi ludzi też czytają i gdy zobaczyłam dużą czcionkę, od razu poczułam, że to ukłon w stronę seniorów.Opis:

 Ta historia została zapamiętana przez jej świadków jako ZABÓJCZE LATO – Londyn’85
Londyn, rok 1985. W lipcowy wieczór ma miejsce gigantyczna awaria prądu, a na peryferiach miasta pojawia się młoda naga kobieta. Nie pamięta kim jest i skąd pochodzi. Wie tylko, że ma na imię Faith i 48 godzin na realizację zabójczego planu. Kilka godzin później w zamachu ginie jeden z bossów mafijnego świata, co daje początek serii spektakularnych zbrodni, które wstrząsają miastem. Do sprawy zostaje przydzielona Nell Palicki – znana z niekonwencjonalnych metod śledczych, charyzmatyczna inspektor, owiana sławą po schwytaniu seryjnego mordercy nazwanego przez media Rzeźnikiem z Greenwich. W toku śledztwa wychodzą na jaw coraz bardziej niepokojące fakty, łącznie z takim, że zabójca może posiadać nadnaturalne zdolności. 


Info:
Tytuł: Selekcjoner
Autor: Dorian Zawadzki
Wydawnictwo: Replika
Stron: 400
Okładka: miękka z zakładkami
Data wydania: 09.2019
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller


10 komentarzy:

 1. Również tak mam, że czasami wyobrażam sobie jakąś powieść już na ekranie, jak genialnie by tam mogła wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj chyba trochę książka nie dla mnie, zazwyczaj sięgam po literaturę faktu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem trzeba się oderwać od jednego gatunku, a ta cię rozerwie ;-)

   Usuń
 3. Nie czytam tego rodzaju książek, aczkolwiek z wiekiem robię się przychylniejsza i sięgam po gatunki, które wcześniej zupełnie mnie nie interesowały ;) więc kto wie, może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co trzymać się jednego gatunku, bo dobre książki przelecą koło ciebie.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zawsze jak ktoś tak napisze, to impulsywnie czytam jeszcze raz to co napisałam...nie mam zaufania do swoich tekstów pisanych w emocjach po lekturze :-D

   Usuń
 5. Ja bardzo lubię czytać tego typu książki. Ogólnie lubię czytać ale uwielbiam kryminalne i psychologiczne książki. Czytam tez mnóstwo blogów gdzie sa poruszone te tematy. Na przykład ten fajny kobiecy blog psychologia polecam zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psychologia ważny punkt w odniesieniu do życia, pamiętajmy tylko by nie zatracić swojego zdania na rzecz innych, stajemy się w tedy obcą osobą dla siebie ;-)

   Usuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger