13:15

Podaruj mi jutro

Podaruj mi jutro

Czy ja już wspominałam, że książki pani Ilony można śmiało zacząć czytać od połowy? Nic na pewno nie utracimy z historii, bo dana sytuacja jest przytaczana na okrągło, jak dla mnie to jest jedyny minus twórczości autorki, ale są tacy, którzy cenią sobie taki styl. Autorka bardzo się rozpisuje, więc niech nie przeraża was grubość książki. To pisarka, która doprowadza czytelnika do
wnikliwej obserwacji otoczenia, każdy ruch w przyrodzie jest zanotowany.
Wracając do samej powieści, urzekło mnie poszukiwanie skarbów i to w miejscach jak strych i piwnica, jak dla mnie są ciekawszymi miejscami, dużo mówiącymi o właścicielu domu, niż same wnętrza, w których mieszka na co dzień. Że tak pozwolę sobie powiedzieć, pokaż mi strych, a ja ci powiem, kim jesteś. Porzucone, zapomniane i zakurzone rzeczy mogą odkryć nie jedną zagadkę z życia domowników, tak jak jest to w przypadku bohaterów powieści.
W trakcie powieści nauczymy się, że niektórych rzeczy nie można odkładać na później, jak np. zdrowie. I tu moja taka prywatna uwaga, badajmy się regularnie! Niestety jedna z postaci przechodzi trudny okres w życiu jak walka z rakiem. 
Kolejna ciekawa historia, to zabawna postać podróżnika, który swoim małym fiatem, próbuje rozreklamować atrakcje dworu. Już sam wjazd na teren dworu, mnie rozbawił, choć z drugiej strony, ja bym podziękowała, za taką współpracę panu. Zwłaszcza że pan nie wydaje się honorową osobą.
Miłość, miłość, wszędzie miłość, a za nią zdrady i fałszywe uczucia. I co najważniejsze, czy miłość młodzieńcza, okaże się miłością życia? I czy przysłowie ,,lepiej późno, niż wcale" będzie odpowiednie?


Opis:
,, Najnowsza powieść autorki bestsellerowej sagi o starym domu! Pełne intryg, tajemnic i emocji opowiadanie o potrzebie miłości, szczęścia i spokoju. Autorka doskonale wie, że w życiu trzeba podążać za głosem serca, pomagać ludziom, unikać złego i realizować swoje pasje.
Ilona Gołębiewska zabiera nas do dworu na Lipowym Wzgórzu, którego właścicielem jest rodzina Horczyńskich od prawie dwustu lat! To wspaniała atrakcja na Podlasiu, do którego przyjeżdżają liczni turyści.
Właścicielka dworu, Aniela, powraca w rodzinne strony. Planuje odpocząć od życiowych wymagań i osiąść w znanym jej miejscu. Kobieta postanawia otworzyć Akademię Sztuk Anielskich. Pomysł wziął się od miejskiej legendy o Aniołach. Czy pomysł ten zyska poparacie kobiet z rodziny Horczyńskich?
Życie we dworze na Lipowym Wzgórzu to ciągłe niespodzianki m.in. przyjazd redaktora programu " Maluchem przez Polskę", tajemnicze podziemia we dworze, poszukiwanie ukochanego Anieli-Witka, który zaginął przed laty i wiele innych niecodziennych wydarzeń. Dzięki tym sytuacjom mieszkańcy są pełni humoru i trosk.
W czasie wojny na Czarnym Szańcu doszło do pogromu oddziału partyzantki, w którym zginęli członkowie dwóch rodzin- Horczyńskich i ich sąsiadów Gajowiczów. Sytuacja ta doprowadziła do ciągnącego się latami konfliktu. Aniela odnalazła dziennik swojego ojca z czasów wojny. Dziewczyna ma nadzieję, że dzięki temu uda jej się oczyścić ojca z zarzutów o bycie zdrajcą."


Info:
Tytuł: Podaruj mi jutro
Autor: Ilona Gołębiewska
Premiera: 05. 2019
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 480
Format: 130x200mm
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger