20:33

Polak potrafi, Polka też...czyli o tym, ile świat nam zawdzięczaKolejna część fascynującej historii Polski oczywiście pisana dla wszystkich i to w każdym wieku. Biografie w pigułce które miały znaczący wpływ na przyszłość. Chociaż czytając często zastanawiałam się co za kraj nasz, że nie potrafili
docenić czy może tak mało wiary w osiągnięcia naszych rodaków, że niestety byli zmuszeni szukać wsparcia w innych krajach, zresztą to chyba fakt który do dziś się utrzymuje :-p
Po raz kolejny podróżujemy wehikułem czasu po rożnych epokach, po każdej szerokości geograficznej naszej planety i ba nawet kosmos nie jest na obcy. Latamy, liczymy, malujemy, zdobywamy szczyty czy walczymy. Pomaganie biednym i chorym też nie jest nam obce, najważniejsze że chcemy i  dążymy do celu. Nie ważne że różne są efekty naszych działań, ważne że nie żałujemy że nie spróbowaliśmy :-) Mam nadzieję że bohaterzy naszej historii też tak myśleli :-) Bo taki nasz kraj, optymistycznie podchodzimy do idei. Gdy  nas wyrzucają drzwiami wchodzimy oknem i dla tego świat zyskał i to dzięki Polakom :-)

Opis: ze strony www.znak.com.pl
"...Pierwsza kamera filmowa, słynne amerykańskie mosty, telewizja, kamizelka kuloodporna, laptop, a nawet kasownik – to wszystko dzieła naszych rodaków. Cóż począć? Wynaleźliśmy prawie wszystko! Tylko czasem sami o tym nie pamiętamy.
Spektakularne kariery, niezwykłe dokonania, epokowe odkrycia – gdzie nie spojrzeć… Nasi :)
Gdyby nie my, świat wyglądałby dziś zupełnie inaczej. A więc na bok narodowe kompleksy i skłonność do narzekania. Są powody do dumy!
Jeśli nie wierzysz, że jesteśmy najwspanialszym narodem pod słońcem, widocznie nie zajrzałeś do środka!
Oto zestaw genialnych osiągnięć Polaków podany lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem. Drugą książkę z serii Historia Polski 2.0 pochłoniesz jednym tchem. I będziesz chciał więcej..."Info:
tytuł: Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza

Autor: Jan Wróbel, Ewa Wróbel
Oprawa miękka
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Znak Horyzont


1 komentarz:

  1. Bardzo praktyczna wiedza zawarta w tej serii książek, podobno będzie trzecia część ;-)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger