17:30

Cudze jabłka


Książka z morałem, lubimy takie - można dużo nauczyć się kosztem cudzych doświadczeń, pod warunkiem że lubimy słuchać mądrości.

Lektura szybko wciąga i daje do myślenia, czytając momentami porównywałam życie bohaterki do swojego. Robiłam sobie rachunek sumienia i muszę przyznać że
też w życiu były sytuacje nie przemyślane i nie zakończone, ale patrząc na teraźniejszość są tego plusy. Plany planami, ale w życiu nie da się wszystkiego zaplanować, bywa tak że chcąc podążać swoim torem nagle trafiamy na zwrotnicę, która nas zawróci czy pokieruje na inny tor. Bohaterka przez długi czas tkwiła w niepewności nawet nie zdając sobie z tego sprawy, jej przeznaczenie cały czas było tuż obok na wyciągnięcie ręki. Czasem codzienność to rutyna, prawdziwi przyjaciele i ci fałszywi, wiem że takich nie lubimy ale świat bez nich byłby zbyt prosty a czasem dzięki nim trafiamy na taki próg który po przejściu go zdobywamy cenne doświadczenie.


Opis ze strony www.wydawnictwoliterackie.pl
 "....Nowa powieść Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej autorki bardzo ciepło przyjętego Jajka z niespodzianką, scenarzystki serialu Na dobre i na złe.
 Opisując losy Ady samotnie wychowującej małą Julkę, Agnieszka Krakowiak-Kondracka dała się poznać jako wnikliwa portrecistka rzeczywistości, która jednak codzienne perypetie, rodzinne problemy i otaczający nas świat potrafi pokazać przez szkiełko różowych okularów – z humorem, optymizmem i… pazurem. Taka też jest jej nowa powieść Cudze jabłka.
Ewa i Marek, żyli dostatnio, nie brakowało im na prywatną szkołę dla córki Poli, zagraniczne wypady w środku roku, ogrodnika, sprzątaczkę. Mieli dwa samochody, dom i basen w ogrodzie. Nigdy nie mieli poczucia, że trwonią pieniądze. A jednak…  Gdy długo przygotowywany nowy interes Marka wziął w łeb i zer na koncie zaczęło ubywać, musieli zmienić swoje spojrzenie na życie i… zakasać rękawy.
Na jaką pracę może dziś liczyć niedoszła pani psycholog i prywatny przedsiębiorca po bankructwie firmy? Czy uda im się ocalić związek? Czy potrafią jeszcze patrzeć na siebie bez wyrzutu, jak przed laty, gdy pieniądze nie miały znaczenia?
Cudze jabłka to mądra, wzruszająca i jednocześnie zabawna książka o sile miłości i szczęściu, które nie są przecież zarezerwowane dla bogaczy…"
info:

Wydawnictwo Literackie
Data premiery: sierpień 2015
Format: 130x205 mm
Oprawa: broszurowa ze skrzydłami
Liczba stron: 296
Seria z Fasonem

2 komentarze:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger