14:41

Prawda i kłamstwaDo thrillerów nigdy nie darzyłam miłością, po prostu bałam się ich czytać. Lecz jak to ze zmysłem smaku bywa, z wiekiem się gust zmienia i tak samo mam w przypadku literatury.
Intrygujący opis skusił mnie do pierwszych stron i tak zeszło mnie do ostatniej strony, krótko i zwięźlę po wstępie ciężko odpuścić, to jest zbyt tragiczna historia, by nie pociągnąć jej dalej.
Bohaterka to ciekawy charakter jest przykładem, że środowisko, w którym się wychowamy, kształtuję osobowość. Jej zawziętość w prowadzeniu sprawy jest takie samo, jak sposób bycia psychopatycznych kryminalistów, lecz ona swój dar wykorzystuje po dobrej stronie, choć w pewnym momencie, czarne myśli o swoim pochodzeniu prześladują ją.
Rodzina, rodzina dzieli się na dwie instytucje. Rodzina spokrewniona z krwią i rodzina duchowa. Dobrze byłoby połączyć to w jedność, marzenie nie jednej rodziny. Nie zawsze udaje się ten proceder, choć intencje są optymistyczne. Wiecznie mamy świadomość, że gramy w jakąś dziwną grę, gdzie każdy próbuje coś ugrać dla siebie. Później tylko stwierdzamy, że z rodziną tylko na zdjęciu dobrze się wychodzi :-p

Opis:
Amy pragnie pójść w ślady swego przybranego ojca, szanowanego policjanta. Jednak pewnego dnia otrzymuje list od siedzącej w celi więziennej Lillian Grimes, seryjnej morderczyni. List ten całkowicie zmieni życie Amy.

Lillian Grimes jest czystym złem. Psychopatyczną kryminalistką. I – niestety – biologiczną matką Amy. Teraz kobieta gotowa jest podać miejsca pochówku trzech spośród swoich ofiar – ale tylko wówczas, gdy Amy zagra w jej grę.

Podczas gdy koledzy detektywi gorączkowo szukają młodziutkiej dziewczyny porwanej przez nieznanego sprawcę, Amy musi stawić czoła własnej mrocznej przeszłości. Nawiedzana niewyraźnymi wspomnieniami siostry, która poświęciła życie, by ją ocalić, staje do wyścigu z czasem, chcąc odkryć zaginione zwłoki. Oraz ocalić porwaną dziewczynkę, rówieśnicę zmarłej siostry…

Info:
Autor: Caroline Mitchell
Tytuł: Prawda i kłamstwa
Stron: 386
Okładka: Miękka z zakładkami
Wydawnictwo: Zysk i S-KA
Gatunek: Kryminał, thriller
1 komentarz:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger