20:36

Pudełko z pamiątkami


Książka, która zainspirowała mnie do odświeżenia pudełka, a raczej pudła ze zdjęciami rodzinnymi. Tak, tak książka pobudza sentyment w nas.

Pomimo że akcja dzieje się praktycznie w jednym miejscu, to ma w sobie coś, co przyciąga czytelnika, historia osieroconej dziewczyny łapie za serce i do końca historii czekamy na
finał tego, co lata temu zdarzyło się i to, co babcia dziewczyny próbowała utrzymać w tajemnicy w pudełku i w pamięci.

Ciekawą przygodą można jeszcze nazwać karierę dziewczyny i jej koleżanki, gdzie wybrane szkoły za młodszych lat nie okazały się przepustką do kariery, lecz tylko alternatywą. Podoba mi się, gdzie ludzie coraz częściej robią to, co lubią, a nie to, co narzuca im system, trend czy rodzina.

Miłość, no jak by mogło jej zabraknąć w obyczajowej historii, to jest coś, co czytelniczki lubią, różne te przygody miłosne przetaczają się przez książkę, trochę mnie tylko irytowało to nagłe zainteresowanie bohaterką przez tylu zainteresowanych, trochę takie naciągane, jak by bohaterka była jakąś nagle sex bombą.

Ogólnie przyjemna książka na weekend, takie oderwanie od codzienności.

Opis:
 Aśka Maciejska to singielka, której zadziorności i dowcipu można tylko pozazdrościć. W wolnych chwilach albo ratuje z opałów przyjaciółki, albo sama pakuje się w tarapaty. Tak też staje się w momencie, kiedy postanawia poznać prawdę o swoich rodzicach. Babcia Maryla, z którą mieszka od ósmego roku życia, nie chce rozmawiać o tym, co było. Próba konfrontacji dla jednej kończy się kontuzją, a dla drugiej szpitalem. Od tego momentu Aśka będzie zmuszona przełamać swoją niechęć do proszenia innych o pomoc. Będzie również wspierać Wiktorię – neurotyczkę o samoocenie na poziomie Rowu Mariańskiego, oraz Lilianę – świeżo upieczoną małżonkę. Przy okazji stanie się ekspertką od problemów nastolatek.
Przez cały czas nie przestanie szukać tajemniczego pudełka z pamiątkami, czyli furtki do zagadki z przeszłości. A pewien ortopeda o nieposkromionej czuprynie nie będzie chciał opuścić jej myśli…
Info:
Autor: Katarzyna Kowalewska
Tytuł: Pudełko z pamiątkami
Stron: 320
Okładka: miękka z zakładkami
Wydawnictwo: Zysk i S-KA
Premiera: 03.2020
Gatunek: romans, literatura obyczajowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger