12:48

ŻywicaŻywica

 Historia opisana oczami dziecka jest łagodna, może nawet zabawna, beztroskie dzieciństwo. Wyobraźnia dorosłego, już nie jest taka obiektywna, odczuwamy już patologię coś, co nie jest logiczne coś, co zaburza rozwój dziecka.

Pierwszy rozdział, pierwszy akapit, pierwsze zdanie wprowadza nas już do świata dziecka. Pierwsza myśl - to fantazja dziecka? Niestety rzeczywisty fakt wprowadza nas do świata rodziny, która mieszka z dala od społeczeństwa i ma swój punkt widzenia na rodzicielstwo, miłość bezgraniczna, która zatacza coraz ciaśniejszą pętlę na szyi domowników.

Bardzo dobra powieść psychologiczna, która wciągnęła mnie na tyle, że porzuciłam inne książki na cel tej. Wręcz przebierałam nogami, nie mogąc się doczekać chwili wolnej na kontynuację lektury. Wyobraźnia podpowiedziała mi, jak może wyglądać obraz takiego zagraconego gospodarstwa domowego, bo znam przypadek w okolicy, gdzie pewien pan do takiego stanu doprowadził podwórko. Na szczęście nie ma rodziny, więc myślę, że takiej tragedii za zamkniętymi drzwiami tam nie ma.

Ane Riel i jej książka ,,Żywica" na długo zapadnie mi w pamięci i na tyle ciekawie wciąga czytelnika, że postanawiam wpisać ją na listę ulubionych pisarzy.


Opis:
Co się dzieje, jeśli kochasz kogoś tak bardzo, że chcesz go zatrzymać przy sobie za wszelką cenę, w bezpiecznym miejscu?
Rodzina Haarder mieszka na odosobnionej, porośniętej świerkami małej wysepce i z rzadka kontaktuje się z obcymi. Mieszkańcy sąsiedniej wyspy uważają ich za dziwnych, ale nie wtrącają się w ich życie. Gdy ojciec zgłasza śmierć 9-letniej córki, szanują ich żałobę i coraz mniej się interesują tym, co się dzieje w odosobnionym domostwie.

Żywica to wstrząsająca i zarazem wzruszająca kronika stopniowego upadku i szaleństwa, do którego może doprowadzić ludzi lęk przez kolejną utratą i traumą.

Info:

Tytuł: Żywica
Autor: Ane Riel
Tłumaczenie: Joanna Cymbrykiewicz
Stron: 280
Data wydania: styczeń 2020
Gatunek: thriller, kryminał,
Wydawnictwo: Zysk i S-kaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger