10:57

Mieszanki ziołowe, na odchudzanie i balans hormonalny.

 

Zioła to podstawa w domowej spiżarni. Towarzyszą nam w kuchni w kosmetyce i w lecznictwie. Jednym słowem są pożyteczne pod wieloma względami.Od pewnego czasu wracają do łask, gdzie nowy trend na naturę, wypierają produkty chemiczne. 

Osobiście najczęściej stosuję zioła w kuchni, a zwłaszcza ziół do parzenia. Jednym czasem nagminnie piłam melisę i mięte. Z wiekiem listę ziół poszerzam w zależności od

problemów jakie mnie dotyczą. Z tego względu zaczęłam bliżej się interesować tematem, poprzez książki, poradniki o ziołach, ale jak to bywa w dzisiejszych czasach, brakuje tego czasu by sadzić, czy zbierać zioła na łąkach. 

Idąc na skróty, na rynku jest wiele dostępnych ziół i mieszanek dostosowanych do naszych potrzeb. Jakiś czas temu przeszukiwałam internet pod względem ziół na menopauzę, choć jeszcze to nie mój czas, ale czterdziestka na karku, to już takie myśli ma się z tyłu głowy. Zwłaszcza że dolegliwości różne mi się przytrafiają. Oczywiście badania wykonane wszystkie i po za małym rozstrojem hormonalnym, wszystko dobrze. Ostatnie dwa lata były dla mnie bardzo wyczerpujące, stres, nerwy i sytuacja w której nagle się znalazłam, odbiły się na moim zdrowiu bardzo. Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do leków i gdy nie muszę nie biorę ich. Tu z pomocą przyszły znowu zioła, moje hormony widocznie potrzebowały takiego naturalnego balansu. Mój problem rozwiązała właśnie mieszanka ziół balans hormonalny Lorem Vit. Jak piszą "... mieszanek przygotowana została pod okiem specjalisty magistra zielarstwa i technika farmaceutycznego, który dopasował składy w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom organizmu i wspierały go" Zachęciło mnie to bardzo, zwłaszcza że samemu ciężko tak skomponować, by sobie nie zaszkodzić. 

Moje herbatki zaparzam sobie codziennie i widzę efekt. Jestem spokojniejsza, widzę poprawę w funkcjonowaniu mojego organizmu. Nie czuję się tak napuchnięta w dni nie dyspozycji, cera wygląda lepiej. Jest wreszcie wolna od niedoskonałości, nie mam potrzeby tuszować tego fluidami. 

Druga moja herbatka to na odchudzanie. Niestety dopiero zaczęłam ją pić od paru dni, więc efekt jeszcze daleki. Wyrobiłam sobie nawyk, że po obiedzie musi być herbatka, przez to zauważyłam że na kolacje nie czuje takiego głodu, czasem wystarczy że zjem jabłko, czy jogurt i mi to wystarcza :-)

Podsumowując, warto naturalnie zadbać o swój organizm. Przy czym muszę jeszcze wspomnieć że herbatki są pyszne, ta na odchudzanie najbardziej mi przypadła do smaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger