22:27

Peruwiańska żona została zdradzona

 

Kontynuacja przygody podróżniczej gdzie nasza bohaterka Mia powraca do Polski z Peru ze swoim latynoskim mężem, gdzie wychowują syna. Małżeństwo międzykulturowe też nie jest usłane różami, ta historia nie jest typową bajką, że żyli długo i szczęśliwie. 

Mąż bohaterki musi odnaleźć się w nowej  rzeczywistości i nawet mu to poszło lepiej, posunął się o  krok dalej,  wystawiając swoje

małżeństwo na szwank. Mąż wykorzystuje swój urok oraz zawód artysty ulicznego do podrywu innych kobiet, gdzie może podbudować swoje ego na dużo młodszych dziewczynach. 

Książka to autobiografia, pamiętnik autorki, dużo dowiadujemy się o kulturze Peru, zwłaszcza o tym jak wyglądają małżeństwa tam. Ciekawym rozdziałem w życiu Mia jest stwierdzeniem, że musi coś zrobić dla siebie i dla syna. Mia zaczyna dbać o siebie, robi prawo jazdy. Tu czytając, uśmiechałam się sama do siebie, bo sama ostatnio przeszłam podobną zmianę. 

Książkę czyta się przyjemnie, lekko i nie jest konieczna znajomość pierwszej części. Grafika okładki trochę nie przypadła mi do gustu, ale jak doczytacie do końca, to was rozbawi ta kukiełka :-)


Opis:

Jak zdradzają Latynosi – tak można by w skrócie opisać tę książkową historię. Dalszy ciąg osobistych przygód Mii Słowik, bohaterki wydanej wcześniej książki pod tytułem "Jak zostałam peruwiańską żoną". Po sześciu latach związku Mii udało się wreszcie zakochać w mężu, dwadzieścia lat od niej starszym peruwiańskim ulicznym artyście, z którym do tej pory, jak sądziła, była jedynie z poczucia obowiązku i miłości do dziecka. Jak to często w życiu, los bywa jednak przewrotny. Uczucie wcale nie czyni związku łatwiejszym ani szczęśliwszym, gdyż kiedy się ono budzi, kobieta dowiaduje się, że partner zdradza ją z tajemniczą modelką. Szok i załamanie, ale to nie koniec, bo wkrótce wychodzą na jaw inne mroczne sekrety męża. Czy ten międzykulturowy i międzypokoleniowy związek po przejściach ma jeszcze przyszłość?

 
Info:

Tytuł: Peruwiańska żona została zdradzona

Autor: Mia Słowik

Stron: 250

Wydawnictwo: Annapurna

Data wydania: 2021 maj


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger