13:10

Dom na klifie. Michelle Gable

Dom na klifie

Oczami wyobraźni widzę piękny dom, który w trakcie lektury staje się rodzinnym również dla mnie. Piękne pokoje, kuchnia, jadalnia. Piękny taras z widokiem na ogród i morze. Aczkolwiek jest też przerażenie w mych oczach, ten widok na morze, jest coraz realistyczny, nie jest już krajobrazem a tym bardziej panoramą i ozdobą posiadłości. Każda burza, sztorm przybliża brzeg do fundamentów. W każdej chwili cały dorobek może
runąć do morza. Wszystko, co budowało się przez pokolenia, fizycznie i duchowo, w jednym momencie można utracić.
Opowieść o wierze do końca, pomimo przeciwności. Sentyment do każdego kąta, czy rzeczy, walka samego ze sobą. Walka pomiędzy tym, co teraz a tym, co było. Czytelnik raz jest po stronie właścicielki domu, a raz pomiędzy rodziną. A może walczyć dla ogółu sprawy?
Autorka wcześniejszego bestsellera " Apartament w Paryżu"  nie czytałam, ale teraz poważnie rozważam, by nadrobić zaległości.


Opis:
 Ocean, dzikie róże na wydmach i wspaniały Dom na Klifie wznoszący się na szczycie urwiska Sconset w Nantucket. Wyblakłe strony księgi gości skrywają fascynujące historie mieszkańców pensjonatu i niejedną tajemnicę. Lecz z biegiem czasu targany morskim wiatrem dom jest coraz poważniej zagrożony rozpadem.
Po czterech latach nieobecności lekarka Bess Codman odwiedza letnią posiadłość należącą do pradziadków. Z powodu erozji gleby dom osuwa się do morza. Bess jest zmuszona odłożyć na bok wspomnienia, spakować rzeczy, opróżnić dom i poradzić sobie z matką, która nie chce opuszczać rodzinnej posiadłości. Kobieta musi zmierzyć się nie tylko z rodzinnymi wspomnieniami, ale także stawić czoła swej miłości sprzed lat.
Info:
Tytuł: Dom na klifie
Autor: Michelle Gable
Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Kategoria: Romans, Obaczajowa
Stron: 400
Wydawnictwo WAB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger