20:13

Chata nad jeziorem

Chata nad jeziorem

Zawsze mi się marzyła chatka nad jeziorem i właśnie spełniłam swoje marzenie...na razie w świecie literackim :-p przeżyłam cudowną przygodę, a moje marzenie o chatce w takim miejscu jest już moją obsesją...no cóż, może to tylko kwestia czasu :-)
Przyjemna i lekka lektura, która uczy, że nie zawsze trzeba płynąć z nurtem rzeki. Czasem trzeba powiedzieć dość, to mi nie pasuje, nie chcę tak
żyć. Pomimo trudu dążyć do swoich celów.
Czasem dobrze znaleźć się na końcu świata, choć to takie w cudzysłowie koniec świata, by poznać bratnią duszę, może i coś więcej, a może i nie? Czasem niestety, życie nie układa się tak, jak sobie to planujemy, są wzloty i upadki oraz tragedie.
W pewnym momencie powieść mnie bardzo wzruszyła, czytałam przez łzy, nie będę ukrywać, jestem wrażliwa. Przypadki jeden za drugim wstrzymują oddech u czytelnika.
Akcja w pewnym momencie rozgrywa się szybko i wręcz trochę fantazja poniosła autorkę albo może ja nie jestem tak, aż wylewna na kontakty z innymi? Po prostu dla mnie niektóre scenariusze były takie nierealistyczne. Ogólnie miło wspominam lekturę i chętnie sięgnę po następną powieść autorki :-)

 Opis:
"Nawet najpoważniejszy kryzys uczuciowy nie może trwać wiecznie.
Vanessa jest trzydziestoletnią malarką, w jej życiu uczuciowym następuje niespodziewany kryzys. Rezygnuje ze związku i ślubu z mężczyzną, z którym była od czasów szkoły średniej. Pokłócona z rodzicami, załamana, zamyka się na trzy miesiące w swojej pustelni, małym gdyńskim mieszkanku. Gdy wreszcie decyduje się dać znać o sobie, na randkowym czacie poznaje Emilię z Krakowa oraz rzeźbiarza o nicku Samotny Gbur, gdzieś z Kaszub. Zanim zauroczy się nim, już jako Pawłem, upłynie trochę czasu, a zdarzenia i nastroje zmieniać się będą sinusoidalnie: od złych, poprzez dobre, do tragicznych, a potem... W chacie nad jeziorem leczą się serca, kiełkuje miłość, talenty sięgają wyżyn, a skłóceni poznają, że nie mogą bez siebie żyć. Wszystko w scenerii przepięknej kaszubskiej krainy lasów i jezior."

Info:
  • Format: 13,5 x 21,5 cm
  • Liczba stron: 384
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Data premiery: 13.03.2019
  • Autor: Roma J. Fiszer
  • Wydawnictwo: Edipresse


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger