22:26

Kwiaciarka. Xavier de Montépin


Kwiaciarka

 To był ostatnio mój najlepszy wybór w kwestii wyboru książki do czytania. Tak mi przypadła do gustu, że na instagramie dzieliłam się na bieżąco z wrażeń jej czytania. Los jeszcze zesłał na mnie kontuzje ręki, więc tym bardziej, miałam nieograniczony czas, by bezgranicznie oddać się lekturze. Świetnie, że miałam drugi tom, bo bym chyba ze zgryzoty nie wytrzymała, oczekując drugiej książki :-)
Jeśli mieliście okazję oglądnąć film "Hrabia Monte Christo" albo czytać książkę autorstwa Alexandre Dumas, to i ta historia was porwie. Klimat, jak i akcja toczy się w tym samym wieku, we Francji, ale głównie w Paryżu. Spokojnie, to całkiem inna historia, choć
wątek zemsty też jest.
Książkę czyta się wyjątkowo dobrze. Na początku trzeba dobrze zapamiętać kto, co i gdzie, bo można pogubić się w obsadzie, momentami musiałam cofnąć się w czytaniu, co świadczy o tym, że chciałam dokładniej poznać bohaterów i nie uronić nic z ich życiorysu.
Na początku główną rolę odgrywa Hrabina Marcela de Lagerde, która ceni sobie nad życie luksus i pieniądze. Kobieta, która zrobi wszystko by tylko nie stracić swojej dumy wśród otoczenia. Planuje wszystko z dokładnością, lecz nie przewidziała jednego. W życiu można sobie plany robić, ale i życie je weryfikuje, los, który na nas spada, może być zbawieniem, ale i ciężarem. 
Jesteśmy świadkami nie tylko zbrodni i to nie jednej, ale i życia arystokracji w tamtych czasach, zakulisowymi szeptami, choć już pomału widać przebłyski zmian, co po nie którzy, jak nasza hrabina twardo trzyma się swoich wartości. Sądownictwo w tej epoce wydaje się już ciekawie rozwinięte, ale niestety jak widać, niewinnego można szybko skazać na śmierć.  
Najciekawszą postacią, okazuje się nasz milioner. Pomimo że jedną nogą jest w grobie, nie spocznie, dopóki nie zazna spokoju swojego sumienia. Jego bogactwo chce poświęcić na swoje odkupienie, ale i jego bogactwo kusi innych. Przez powieść przewijają się bardzo ciekawe i barwne postacie, które graniczą na granicy prawa, ale i są takie, od których bije prawdziwa dobroć.
Co z tej historii wyjdzie? Czy sprawiedliwość jest na tym świecie?
 
 

Opis: Tom 1:
" Paryż, koniec XIX wieku. Dla hrabiny Marceli de Lagarde najważniejsze w życiu są pieniądze i luksus. To dla nich poślubiła mężczyznę, którego nie kochała. Dla nich gotowa jest na wszystko. Co zrobi, gdy jej mąż dowie się o kompromitujących błędach młodości i zagrozi skandalem? Jak obroni własną pozycję? Czy ktokolwiek będzie w stanie przeszkodzić jej w realizacji makabrycznego planu?
Wkrótce dochodzi do okrutnej zbrodni – a jest ona zaledwie początkiem lawiny zdarzeń, które zrujnują życie wielu ludzi..."

Opis: tom 2:
" Druga część wielowątkowej powieści o XIX-wiecznym Paryżu.
Fortuna, namiętność i zbrodnia – oto, co kieruje życiem bohaterów. Hrabina Marcela de Lagarde po śmierci męża jest zrujnowana. Jak usunie przeszkody, które stoją na jej drodze do fortuny? Czy osiągnie szczęście, skoro nikogo nie można zmusić do miłości? Sprytna kobieta uważa, że ma wszystko pod kontrolą, ale czy rzeczywiście tak jest?
W świecie, którym rządzi przypadek, może się wydarzyć wszystko... "Info:
Autor:  Xavier de Montépin
Tom 1 Liczba stron: 368
Tom 2 Liczba stron: 576
Okładka: miękka
Format: 135 x 205 mm
Wydawnictwo: Dragon
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger