14:34

Ogród świateł. Anna Klejzerowicz


Ogród świateł. Anna Klejzerowicz

Ostrożnie podeszłam do tej powieści, to kryminalna przygoda, za często nie mam okazji czytać takich książek. Dodatkowo to moje nowe doświadczenie z nową autorką.  Nie ukrywam że spodobała mi się, lekko się czyta i chętnie sięgnę po kolejne książki pani Anny Klejzerowicz.
 Ciężko czyta się o krzywdzie dzieci, no ale cóż. Życie prawdziwe gorsze scenariusze podsyła nam. Niestety początek ścina z nóg, tym co dosłownie wyobrażą sobie sceny jakie tam zaszły.
Skomplikowana zagadka, wydaje się kierować na
jedną grupę społeczna, czyli mafię, winną tej sytuacji, ale koniec historii zaskoczył mnie.  Życie codzienne pokazuje, że nigdy nie wiesz kogo spotkasz na swojej drodze. Przyjemny człowiek, może się okazać najgorszym koszmarem twojego życia.
Bohaterkę polubiłam, lubię jej podejście do życia, służbowego jak i prywatnego. Choć trochę podziwiam ją, takie życie singla nie leży w mojej naturze... więc poza chwilą spokoju, niczego więcej jej nie zazdroszczę. Jestem dzieckiem lat 90' więc opisany ustrój w Polsce przypomniał mi tamte czasy, nowe rządy- to nowe okazje do biznesów i mafii. W powieści trochę "liźniemy" klasyki literackiej, poznamy znaczenie światła z działu baśni. Rozjaśni nam, znaczenie tytułu książki.
Nie ukrywam że spodobało mi się skromne promowanie bibliotek publicznych, można zapoznać się jak śledczy dziennikarz korzysta z takich instytucji, aż mam ochotę odkurzyć starą kartę biblioteczną.  

 
Opis:
 "... Upalne lato, turystyczne miasteczko, zawikłane intrygi i przestępczość zorganizowana.
W niedużym turystycznym miasteczku dochodzi do brutalnego morderstwa: ginie cała rodzina pewnego biznesmena, nie wyłączając dzieci. Co kryje się za tą krwawą zbrodnią? Nieporozumienia rodzinne? Zawiść? Porachunki finansowe? Zemsta? Czy będzie więcej ofiar? Czy śledczy zdołają powstrzymać bestię?...
Na marginesie policyjnego śledztwa nieoficjalne dochodzenie w tej sprawie prowadzi ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy, Felicja Stefańska. Pomimo upartego milczenia mieszkańców gminy, Felicja nie daje za wygraną. Tropy zaprowadzą ją w niebezpieczne rewiry: w zawikłaną kryminalną przeszłość z czasów przemian ustrojowych na Wybrzeżu oraz… na skraj przepaści, gdzie będzie musiała walczyć również o własne życie.
Mroczna powieść kryminalna. Trzeba mieć mocne nerwy!..."
Info:
Tytuł: "Ogród świateł"
Autor: Anna Klejzerowicz
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
Pierwsze wydanie: 2018-11-08
Liczba stron: 266
Format: 150x230mm
Wydawnictwo Edipresse książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger