18:43

Teatr pod białym latawcem.


Teatr pod białym latawcem

Życie różnie się toczy, gdy się spadnie na dno, ale zawsze jest iskra nadziei.  Pomimo że marnie gdzieś tam mrugnie, zawsze jest to nadzieja na lepsze jutro. W końcu trzeba przejść piekło by sięgnąć nieba, chociaż nie raz to piekło, sami sobie podkładamy swoim charakterem, które nie raz rozkłada nas gdy próbujemy je utemperować. A nieraz jest tak, że każdy ma swoje miejsce na świecie, a szukamy na siłę tam gdzie go nie ma dla nas.
Takim początkiem kariery było
Zuzanny, myślała że znalazła wszystko co jej potrzebne do szczęścia, ale to szczęście okazało się być w złym miejscu ulokowane, co szybko o tym się przekonała. Szybki sukces był jeszcze szybszych upadkiem na samo dno.
Wszystko trzeba od nowa budować, kontakty, praca, miłość...Wszystko po to by zrozumieć że twoje miejsce jest przeznaczone gdzie indziej, szukanie sensu doprowadza ją do miejsca, które okazuje się jej drugim domem.
Powieść przeplatana rzeczywistość z wspomnieniami najstarszej bohaterki Eleny. Walka o lepsze jutro fundacji osób niepełnosprawnych zmienia priorytety naszej Zuzanny. A już całkowita utrata miejsca gdzie niepełnosprawne dzieci miały się spotykać, posuwa naszą bohaterkę do poświęcenia się w sprawie śledztwa w którym nawet policja od lat nie potrafiła się uporać. Dziwny zakład z tajemniczym i bogatym biznesmenem, może odmienić życie fundacji, a nawet jej samej. Tylko jak rozwiązać tą tajemniczą sprawę?
Powieść na długie wieczory, refleksyjna, ciepła pobudzająca wyobraźnię. Powieść o której na długo nie zapomnisz. Pozwól się wznieść do chmur, jak latawiec.

Opis:
"... Zuzanna Widawska, do niedawna dziennikarka największego dziennika w kraju, z dnia na dzień traci pracę. Przez kilka miesięcy tuła się po tanich hotelach i szuka zajęcia, aż trafia do redakcji pisma „Kobieta Taka jak Ty” i zamieszkuje w kamienicy na warszawskiej Woli. Szefowa z piekła rodem stawia przed nią wyzwanie, dzięki któremu odwiedza fundację, organizującą Festiwal Magicznych Nut dla osób z różnymi typami niepełnosprawności.
W wolskim teatrze poznaje Elenę Nilsen, aktorkę teatralną i filmową z czasów PRL-u, która dni sławy ma dawno za sobą. Teraz pracuje z dziećmi ze swojej kamienicy, angażując je w projekt organizowania „teatrów podwórkowych”, jest także wolontariuszką w Fundacji Złotych Serc. Zuza i Elena nie wiedzą, że Jakub Bilewicz, znany i bardzo zamożny warszawski biznesmen, z powodów osobistych uznaje stary wolski teatr za miejsce przeklęte i że przysiągł zetrzeć je z powierzchni ziemi.
Czy Zuzannie uda się odwieść Bilewicza od katastrofalnej decyzji? Czy podoła wyzwaniu, które ten jej rzuci? Czy muszą wyjść na jaw tajemnice z przeszłości? I jaką rolę ma w tym wszystkim odegrać pewien biały latawiec?
Nieprzewidywalna, mocna i zaskakująca powieść o trudnych relacjach między ludźmi, wzajemnym zaufaniu i pogodzeniu się z przeszłością. To książka, która daje nadzieję, że zawsze jest dobry moment, by próbować odnaleźć własne szczęście...."
Info:

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
Pierwsze wydanie: 2018-10-15
Liczba stron: 480
Format: 130x200mm
Wydawnictwo: Muza


2 komentarze:

  1. Sympatyczne zaczytanie się szykuje, czasem takich właśnie powieści potrzebuję. :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger