19:38

Nikt nie idzie. Jakub Małecki


Nikt nie idzie. Jakub Małecki

Jak w opisie, ta powieść na długo zostanie w waszej pamięci. Również długo będziecie wymyślać swoje wersje zakończenia, pod warunkiem że nie za szybko, weźmiecie się za kolejną inną książkę, przygłuszając tym emocje. 😏
Akcja rozpoczyna się dużo wcześniej, Gdy rodzi się zauroczenie, miłość, przyjaźń. W jednym przypadku jest małżeństwo a w drugim
rozstanie. Zbieg tragicznych zdarzeń. I znowu lata później wracamy do bohaterów. Różne losy ich się potoczyły i nagle ten jeden dzień. Znowu tragiczny dzień, który obrócił życie bohaterów o sto osiemdziesiąt stopni zbliżając ich do siebie, niestety nie tak jak byśmy tego chcieli do końca. Jedna opowieść kończy się gasnąć, a druga zaczyna rodzić się na nowo.

Powieść czyta się przyjemnie, a przede wszystkim nigdzie przy niej nie trzeba się spieszyć. Pomału bez pośpiechu warto zastanowić się nad historią, nad sensem życia. Warto wspomnieć że jednym z ważnych postaci tej powieści jest chłopiec, być może chory na autyzm, ale to taki mój wniosek.

Opis:
" ...Po tym, jak Olga zobaczyła go po raz pierwszy, uporczywie wracał do niej w myślach. Tajemnicza postać z kolorowymi balonami. Ni to mężczyzna, ni to dziecko. Ona samotna, on osobny i zamknięty we własnym świecie. Ich losy przetną się ponownie na skrzyżowaniu ulic w chwili tragicznego zdarzenia. 

Małecki prowokuje czytelnika, by na podstawie rozsypanych wspomnień stopniowo odkrywał prawdziwy bieg zdarzeń. Gdzieś są słowa niewypowiedziane, niespełnione relacje oraz gesty zawieszone między dwojgiem bliskich i obcych sobie ludzi. Wielkie miasto wypełniają miłość i samotność. 

Nikt nie idzie to powieść, w której buzują wielkie emocje. Hipnotyzuje, delikatnie sącząc czułe i ledwo wyczuwalne tony. Zostaje w pamięci na długo...."
Info:
  • Autor: Jakub Małecki
  • Data wydania: 31 października 2018
  • Format:150 x 215 miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron:272


3 komentarze:

  1. Mi książka bardzo się podobała. Czytało się dość szybko, ale siedzi w głowie nadal.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że i mnie przypadłaby do gustu

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger