13:42

Wolność jaskółkiKsiążka która was poruszy emocjonalnie, wzruszy i da do myślenia.

Początek zagmatwany, ciężko obeznać się w temacie o co tu chodzi i od razu wam za spojleruję, to opis ludzi jak znaleźli się w powieści. Iza to sąsiadka naszej bohaterki, oraz Lidia która będzie nie tylko duchowo podtrzymywać naszą bohaterkę. To powinno wam pomóż zrozumieć początek. Później już tekst porwie was w wir powieści, będziecie czytać bez przerwy do ostatniej strony. Tej powieści nie da się urwać w połowie. Tak jak przejść obojętnie koło problemu.

Nie raz pewnie byliście świadkami dziwnych sytuacji w różnych miejscach, nieraz tłumaczyliście sobie że może, to nie to o czym myślicie, że to żart, że to nie jest codzienne zachowanie. Ale
ziarno niepewność już zostało zasiane, ale ty wypierasz to z głowy bo nie chcesz problemów? to nie twoje życie? a co mi do tego?
Tym czasem ludzi niezrównoważonych psychicznie jest pełno żyjemy z nimi i między nimi. Oni dobrze próbują się maskować, ale fascynacja ich obsesją prędzej czy później ich zdradzi, pytanie tylko co ty z tym zrobisz?

Czy nieraz zastanawiasz się co się dzieje za zamkniętymi drzwiami? czy nie raz masz wrażenie że te idealne życie, w rzeczywistości jest naznaczone bólem?

Nasza bohaterka spotkała na swojej drodze ludzi którzy uświadomili ją w czym tkwi i pomogli w miarę swojej możliwości. Książkę którą warto mieć, a przede wszystkim warto ją podarować komuś kto potrzebuję tej pomocy, może to będzie właśnie ta twoja pomocna dłoń?


Opis: ze strony wydawnictwa novaeres.pl
"... O wiele łatwiej jest sprawować kontrolę nad drugim człowiekiem niż nad własnym życiem. Wie o tym Marek, przykładny ojciec rodziny, prezes poważnej firmy, dręczyciel i kat swojej żony.
Trudno jest jednak w nieskończoność zachowywać pozory szczęścia, zwłaszcza kiedy ofiara się buntuje i zaczyna dostrzegać, że istnieje świat poza więzieniem, którym okazał się wymarzony dom, że istnieją uczucia inne niż strach, nienawiść i upokorzenie. I że nie każdy mężczyzna jest potworem ukrytym w ludzkiej skórze.

"Wolność jaskółki to studium psychiki ofiary przemocy domowej. Dramatyczna, niezwykle sugestywna, ale i dająca nadzieję historia o tym, że na szczyty najwyższych gór nie kursują żadne windy, lecz trzeba się na nie wspiąć samemu. I że można tego dokonać, nawet jeśli ktoś z impetem uderzył nami o dno – bo może właśnie wtedy siłą swojego uderzenia spowodował efekt odbicia. Teraz musimy tylko spojrzeć w górę i nie stracić z oczu rozświetlonego słońcem nieba."Info:

Tytuł: Wolność jaskółki
Autor: Paula Er
Wydanie: pierwsze
rok wydania: 2018
format: 130x210
Oprawa: twarda
Stron: 240
Gatunek: Literatura obyczajowa, proza psychologiczna

4 komentarze:

 1. Tytuł cudowny, opis ciekawy, okładka piękna - na pewno sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się ciekawa i co najważniejsze, z przesłaniem. Myślę, że warto po nią sięgnąć :)
  Pozdrawiam ciepło,
  mrs-cholera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie klimaty, także może kiedyś jeśli znajdę troszkę więcej czasu to po nią sięgnę! :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger