12:50

Czterdzieści i cztery.


Czterdzieści i cztery

Gdy zobaczyłam pierwszy raz okładkę tej książki, stwierdziłam "...nie, to nie wygląda mi na słodka powieść..." Ale z drugiej strony właściwie coś mnie przyciągało do niej. Jakaś obca siła. Lubię powieści historyczne, lecz z drugiej strony fantastyka to nie moja bajka. Ale przypomniała mi się powieść którą kiedyś czytałam, też byłam do niej uprzedzona a jednak mnie poruszała, więc czemu tym razem tak nie miało być?
 Mam już ją w rękach, dość obszerna, zapowiada się
długa lektura. A gdy dotarłam do strony 25, już wiedziałam że to będzie fascynująca podróż, pełna przygód.
Bohaterka bardzo mi się spodobała, jest idealnym ucieleśnieniem mojej osoby. Czytając wiedziałam jakie będą jej następne kroki, sama bym tak postąpiła. Choć nie wiem czy nie byłam bym bardziej uległa co do miłości 😜 Ale wojownicza jej dusza mnie fascynowała. Tetygon to owad z uwiązaną głową u pasa, głową nie swoją lecz Mitchella i to żywą głową gadającą i myślącą. Dążąc do swojego celu tych dwoje i pół spotkali się na wspólnej drodze. Załuski to taki typ biznesmena, który....No dobra jeśli ktoś czytał "50 twarzy Greya" to dokładnie taki sam typek 😚 Ale niech was fantazja nie ponosi tam seksu nie ma.  Abelard to również jak Załuski przyjaciel z dawnych lat Elizy. Skrycie jeden jak i drugi mają wobec Elizy pewne plany. Jakie to plany? czy je zrealizują? Czy Eliza podoła zadanie jakie ma wyznaczone?

Powieść na długo zapadnie mi w pamięci i mam ochotę na więcej takich przygód. Jest dreszczyk i jest humor. Tragedia, ból, miłość, zemsta, horror, thriller, sensacja....każdy w tej powieści znajdzie coś co lubi.


Opis: ze strony www.wydawnictwoliterackie.pl
"... Jest rok 1844. Do odciętej blokadą Anglii przybywa Eliza Żmijewska – poetka i ostatnia kapłanka zapomnianego, słowiańskiego bóstwa. Eliza ma odnaleźć przemysłowca Konrada Załuskiego, którego rodacy winią za upadek powstania na Litwie. Zamierza wykonać na nim wyrok wydany przez Radę Emigracyjną oraz Juliusza Słowackiego. Tylko czy Załuski naprawdę jest winny? A może padł ofiarą rozgrywki dwóch wieszczów?
W świecie, gdzie energia próżni odmieniła historię, nie ma prostych odpowiedzi.  Etherowe bramy połączyły Europę z równoległymi światami, a wojny i powstania potoczyły się nowym torem. Towiańczycy, rewolucjoniści, luddyści, szaleni prorocy i poeci snują piętrowe intrygi. Armie, tajne policje oraz floty powietrznych okrętów czekają na znak. Z pozaświatowych kolonii Francji, Anglii oraz Rosji nadciągają egzotyczne stworzenia i obce siły. Coś lęgnie się w ciemnych zaułkach miast...
 Polacy widzą we wszystkim szansę, by wywrócić układ wrogich im mocarstw. Żmijewska odkrywa jednak, że na szali leży coś więcej niż tylko los jej kraju…"
Info:
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Data premiery: wrzesień 2016
Format: 145x207 mm
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 548Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger