17:06

Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie


najszczęśliwsza dziewczyna na świecie

Ciekawa historia, nie czytałam wcześniej podobnej. Choć mam wrażenie że książka napisana chaotycznie, albo ja nie nadążałam za zdarzeniami. Ledwo co wyobraziłam sobie jedną scenę, a  już następny akapit opowiadał o
innej. Tyle jeśli chodzi o minusy powieści ;-)
Sama historia ciekawa, momentami dramatyczna. Chociaż całe dojrzewanie bohaterki to jeden wielki dramat. Nowa szkoła, nowe znajomości które raczej trzeba sobie na nie zasłużyć i to za jaką cenę! Głupota i naiwność nastolatków nie ma granic. Miłość, ba kto jej nie szuka. Ale miłość drugiej osoby nie dostaje się przy każdej możliwości jak seks.
Zachowanie nie których członków paczki znajomych ma wiele do życzenia, ich kaprysy i udowodnienia że są kimś w grupie powoduje, że reszta grupy traci. Traci to co najważniejsze w dojrzewaniu, są poniżani, wykorzystywani i to w sposób nie moralny. Powodując to dziurę w psychice, która drąży z czasem na wylot doprowadzając to tragedii. Tragedia zbiera swoje żniwa, nawet po latach  okazuje się że temat nie jest zakończony. Gdy bohaterka staje przed kamerą, dopiero w tedy uzmysławia sobie co tak na prawdę tam się działo i jaki wpływ to miało na jej dalsze życie, oraz życie po reportażu.
Szczęście, każdy ma swoją definicję na nie. Czasem to inni narzucają ją na nas, a przecież czasem warto słuchać siebie samego. Uwierzyć w siebie i w dobro które na pewno pokieruje cię w dobrą stronę, nie krzywdząc innych a przede wszystkim siebie.


Opis: ze strony www.znak.com.pl
"...W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z okrucieństwem, do jakiego są zdolne tylko nastolatki. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem.
Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu.
Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić..."

kolekcja shun

zrobiła mu loda

prosecco

Jessica Knoll

Info:
Tłumaczenie: Dorota Pomadowska
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak literanova
Rok wydania: 2016

2 komentarze:

  1. Książka ciekawi mnie już od dłuższego czasu. Na pewno kiedyś po nią sięgnę :D Pozdrawiam Pabottyro.blogspot.com :D

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger