17:00

Misja: Rodzinka


Misja rodzinka

Czy czasem bierze was na wspominanie dziadków, wujków, rodziców...?  pewnie często otwieracie album i przeglądacie zdjęcia opowiadając swoim bliskim kto i kim jest/był. Ja wam proponuje iść o krok do przodu i przygotować swoim potomnym wyjątkowy
prezent.
Książka "Misja rodzinka" jest to co chętnie bym sama teraz przeglądnęła móc dowiedzieć więcej się o rodzinie.  Książka którą sam/a wypełniasz wedle upodobań, według wzorów i podpowiedzi to co jest istotne i to co twoim zdaniem dodaje tożsamości twojej rodzinie. Można wyrażać myśli tekstem i rysunkami tak by historia była bogatsza. I pamiętaj prowadzenie tego dziennika świadczy o tobie i tak będą odbierać cię przyszłe pokolenie ;-)  
Drzewo genealogiczne, fotografie, wspomnienia i oczywiście o jedzeniu też będzie. Przecież każdy ma swój przepis/recepturę na potrawę być może przekazywane z pokolenia na pokolenie. A może macie swoje ulubione danie z których chcecie się podzielić? By później wnuk mógł powiedzieć popatrz twój pradziadek/ prababcia lubił/a "leczo" to tak jak ty, pewnie masz to po....
Kolejne ciekawostki z życia rodziny jak zabawy czy zdarzenia, te śmieszne i smutne niestety też. A może rodzina ma ciekawe zawody które przechodzą z pokolenia na pokolenia tzw wrodzone umiejętności :-)
Można tak bez końca pisać o czym można notować w tej książce, to wszystko zależy od ciebie, od twojej rodziny jak bujną macie przeszłość  i jak nią pokierujecie ;-)


Opis: ze strony www.wydawnictwoliterackie.pl
"... Zastanawiasz się, jakie tajemnice skrywa dziadek ze strony matki? Myślisz czasem o wstydliwej miłości ciotecznej prababki, na którą wszyscy spuszczają zasłonę milczenia? Chciałbyś wiedzieć, jak rozpoczął się ognisty romans rodziców? A może bezskutecznie próbujesz odnaleźć smak powideł ze śliwki robionych przez babcię?
 Ta książka pomoże ci odkryć rodzinne tajemnice i zbudować niezwykły album, pamiętnik rodu, który z pewnością stanie się kiedyś niebanalnym źródłem historycznym i skarbnicą wspomnień o przodkach dla przyszłych pokoleń. Podejmij wyzwanie, zbierz rodzinną drużynę i razem wypełnijcie treścią karty tej niezwykłej księgi przygotowanej przez Harriet Green i Johna-Paula Flintoffa.
Uwaga! Będziecie musieli zamienić się w historyków, detektywów, degustatorów, kiperów i antropologów. Nie unikniecie rysowania, wklejania, pisania, malowania, śledzenia, kopania w przeszłości i – tego co najlepsze - rodzinnych pogaduch!
Podejmijcie misję „rodzinka” i stwórzcie własną księgę rodu………………… (tu wpisz swoje nazwisko)...."

ręczna robota

instrukcja

szympansy

geniusz

50 rzeczy

twoja rodzina

pokój na świecie

notatki osobiste

i co dalej

rodzina

wydawnictwo literackieInfo:
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Ewa Elżbieta Nowakowska
Oryginalny tytuł: The Family Project
Data premiery: listopad 2015
Format: 180x240 mm
Oprawa: broszurowa

6 komentarzy:

 1. ciekawa pozycja
  pierwszy raz słyszę o tej książce, ale chętnie bym ją przygarnęła,
  sprawdzi się również jako prezent :)
  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł na prezent, może kiedyś skorzystam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy post i blog tak trzymaj <3

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger